Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hallom ezt többektől,...

Miért hallom ezt többektől, hogy mesterszakra való jelentkezésnél már lejárult a kreditelismerési kérelem leadási határideje?

Figyelt kérdés

Az egyetem weboldalán az van leírva, hogy április 30.-ig kell elküldeni egy egyetemi e-mail címre.

De már két embertől hallottam, hogy február 15-ig le kellett volna adni, úgyhogy kezdek ideges lenni.

Gondolom egyetemfüggő.



2022. febr. 26. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Előzetes kredit elismerésről van most szó?
2022. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az egyetemen csak “kreditelismerési kérelem”-nek, illetve “kreditelismerési kérvény”-nek nevezik.


Én arra gondolok, ami mesterszakra történő felvételihez kell, ahol azt nézik, hogy megvan-e a szükséges kredit a mesterszakra történő felvételhez.


Én két egyetemen jelöltem meg az adott mesterszakot, az egyik weboldalán áprilist, a másik egyetemen májust adtak meg beküldési határidőnek. Be is tudom linkelni.

Ezért nem értem, hogy miért mondják, hogy lemaradtam a beküldésről.

2022. febr. 26. 22:16
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha azt a szót hallod, hogy "lejárult", akkor valamelyikőtök be van tépve.
2022. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mert jobb helyeken ezt előbb bekérik.

nálunk február 7-ig, és ez így volt korrekt, én határidő előtt beküldtem 5 nappal, és február 7-én már jött az e-mail, h. befogadtak annyi kreditet, a,i lehetővé teszi, h. felvételizzek és leírták milyen tárgyakat kell még pluszban lehallgatnom, ha felvesznek.


így tudtam jelentkezni 15-ig.


ha valaki előbb jelentkezik, márpedig febr. 15-ig kellett, de a kreditelismerési eljárása csak április-májusban zajlik, és kiderül, h. nincs annyi kreditje az illetőnek, amivel egyáltalán elmehet felvételizni, akkor mi van? cumi van!


előbb kell ezt lefolytatni és utána jelentkezni, h. egyáltalán lásd, jelenkezhetsz-e vagy sem.

2022. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A felvételi és a motivációs beszélgetés csak júniusban lesz. Addig meg eldöntik, hogy befogadják.


De akkor tényleg egyetemfüggő, néztem az ELTE-n is február 11. volt a határidő. De ahova én jelentkeztem, az egyik egyetemen április, a másikon május, szóval nem maradtam le semmiről

2022. febr. 27. 16:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!