Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen szóbeli vizsgák...

Egyetemen szóbeli vizsgák alól való felmentés lehetséges?

Figyelt kérdés

Minden vizsgámat 90% feletti eredménnyel teljesítettem, kivéve az egyetlen szóbelit, amin mindhárom alkalommal elégtelent kaptam. Az anyagot megtanultam becsületesen, viszont autista vagyok. Ha szemtől-szemben kell valakivel beszélgetnem, akkor problémákba ütközöm. Erősen szorongok, elfelejtek dolgokat és nehezen formálok mondatokat. Sokszor érteni sem lehet amit mondok.

Létezik felmentés vagy könnyítés ilyen esetben?



2022. febr. 27. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg van rá lehetőség, meg kellene nézni a TVSZ-t. Szokott lenni egy koordinátor, aki a megváltozott képességűekkel foglalkozik. Van orvosi papírod erről?


Javaslom a HÖK-öt, és a hivatalvezetőt, dékánhelyettest, szerintem ők tudnak ebben segíteni.

2022. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általánosban és gimnáziumban sem volt felmentésem, viszont mivel ott a tanárok ismertek engem és a problémámat is, így elnézőek voltak, ha kellett segítettek. Szóban érettségiznem sem kellett a járvány miatt. Mivel sokat fejlődtem az utóbbi években, így nem is gondolkoztam azon, hogy szükségem lenne ilyesmire. Megszoktam hogy elnézőek és türelmesek az emberek, ha látják hogy problémám van a kommunikációval, nem gondoltam hogy ennyivel keményebbek lesznek az egyetemi oktatók.
2022. febr. 27. 13:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Van papírom róla igen
2022. febr. 27. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem gondoltam hogy ennyivel keményebbek lesznek az egyetemi oktatók."

Amiről nem tudnak, azt miért várod el, hogy tolerálják? Jelenleg egy vagy a számos egyetemista között.

2022. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy megértőek lesznek, ha látják valakin hogy nehézséget okoz a beszéd. Tudom hogy az én hibám. Elfogadtam a dolgot és most próbálok megoldást keresni.
2022. febr. 27. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5# Minden jóindulattal mondom, hogy ne legyél ennyire naiv. A többséget csak az érdekli, hogy a számonkérésen tudod-e az anyagot vagy sem. A négyes válaszolónak van igaza, ha nem tudnak a problémádról, akkor ne is várd, hogy tolerálják.
2022. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!