Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyolcadik osztályos vagyok,...

Nyolcadik osztályos vagyok, középiskola-választás előtt, mit ajánlatok? Segítség?

Figyelt kérdés

Hamarosan be kell majd adni a jelentkezéseket középiskolákba, és nem tudom, hova menjek. Szeretnék középiskola után dolgozni, és nem tudom, mi legyen. Gimnázium vagy szakközépiskola? 7. osztályban az átlagom 3,8 körül mozgott, most javítok nyolcadikra. Számítsunk 4-es átlagot.


- Szeretnék középiskola után dolgozni.

- De egyetemre vagy főiskolára is akarok majd menni.

- Nagyon érdekelnek az idegen nyelvek.

- És a cserediák-kapcsolat is vonz.


Nagyon érdekel a filmipar, főként a szinkronizálás és a színészet. Meg a stewardesskedés. Vannak olyan szakközépiskolák ahol sokat fordítanak a nyelvre, vagy a filmes iparral foglalkozik?


Pest megyében élek. Anyukám nem akarja, hogy Budapestre menjek, őt Kecskemét érdekli. Ajánlotta az ÁFEOSZT. De engem az nem izgat...


Segítenétek?

Lehet, hogy még anyát legyőzöm Budapest felől.


2010. szept. 12. 12:16
 1/7 A kérdező kommentje:

De érdekelne bármilyen más szakközépiskola is, érdekes szakokkal.

Közgazdaság? Az mivel foglalkozik?

Esetleg pénzügyek?

2010. szept. 12. 12:18
 2/7 anonim ***** válasza:
3.8 al valami nagyon rossz gimnáziumba vesznek csak fel.
2010. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, de az csak a hetedik féléves átlagom.
2010. szept. 14. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, mondanám, hogy próbálkozz meg a budapesti Szent László Gimnázium tömegkommunikáció szakával, de az nagyon erős suli, így ezzel az átlaggal szerintem csak akkor kerülhetnél be, ha valami nagyon jó felvételit írnál. Ez egyébként angol nyelvi előkészítős osztály, tehát nagyon jól megtanulnál angolul, második nyelvnek pedig választhatsz németet, spanyolt, franciát, oroszt, olaszt, latint vagy lengyelt. :)

De magyarból emelt felvételi kell.:D

2010. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szent Lászlóba ezzel az áltaggal egy 90 pontos felvételivel és nagyon jó szóbelivel talán! felvesznek szóval nincs értelme..


Én az erzsébeti Kossuth Lajos Gimibe járok.

Ez a suli nagyon erősen az idegen nyelvekre van beállva és a humán tantárgyakra.

Nekem az átlagom 3,7 (7.ben)és 4,6 (8.félév)volt és 72 pontos felvételivel és Maximum 30 pontos szóbelivel felvettek. Amúgy elképesztően családi és barátságos a légkör.

2010. szept. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ha véletlenül kecskemét felé döntenél én kecskeméten a katona józsef gimi , kéttanyelvű osztályába járok , hát nem tom ugye áfeosz ott gondolom kéttanyelvűre akarsz menni , ott igazából semmi másból nem nyomnak csak nyelvekből , szval a többi tantárgyból igencsak minimális tudást kapsz :S a katona mellet pedig nincs időd más dologra , csak a tanulásra , hát nem tom:Sén nem hallok olyan jót az Áfeoszról :S
2011. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hát én javasolnám neked a Patakyt, ha érdekel akkor írj privit :D
2014. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!