Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta kell felsőfokú végzettsé...

Mióta kell felsőfokú végzettség a tanítói pályához?

Figyelt kérdés
Régen tudtommal egy középfokú, technikumi végzettség is elég volt. De mióta kötött felsőfokú végzettséghez? Csak kíváncsiság.
2022. márc. 4. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én 50 éve érettségiztem, akkoriban már kellett felsöfokú végzettség, tanítóképzö föiskola volt, ahol végeztek. (eredetileg én is gondolkodtam azonm, hogy odamegyek, ezért tudom pontosan)
2022. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Ősidők óta.
2022. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolák rendszerének kiépítésével párhuzamosan megnőtt az igény a szaktanárok iránt. Ezek képzését kezdetben a tanítók átképzésével próbálták megoldani. 1947 nyarán elkezdődtek az első szaktanítói tanfolyamok: két nyáron át tartó kurzus és közben egyéves egyéni tanulás után tehettek vizsgát és szerezhettek képesítést az első átképzett tanítók. 1950 őszétől a szaktanítók képzése hároméves tanfolyam keretében történt. A kurzusokat a nyári szünetekben tartották, s évközi egyéni konzultációkkal egészítették ki. Az itt szerzett oklevél már egyenértékű volt a pedagógiai főiskolákon szerezhető általános iskolai tanári oklevéllel.


Ez utóbbi is új intézménytípus volt, a polgári iskolai tanárképző főiskolát váltotta fel. 1947-ben nyílt meg a budapesti és a szegedi pedagógia főiskola, ezeket követte 1948-ban a debreceni (1949-ben Egerbe telepítették) és a pécsi intézmény.


[link]

2022. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xp ali ***** válasza:
Régen, amikor nem volt elég tanító. Mostmár nem. 15 éve minimum így van, de nem tudom h mióta.
2022. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy tanítson, milyen iskolai végzettséget követelnél meg?
2022. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!