Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Petőfi vagy Weöres gimnázium?

Petőfi vagy Weöres gimnázium?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom tudom rengeteg kérdés van itt ezekkel az iskolákkal kapcsolatban, de szeretném az én konkrét esetem megosztani hátha tudtok valami okosat mondani.


Szóval...

10.-re sulit szeretnék váltani mindenkép Pestre mennék, olyan közepes erősségű gimibe.

Még 2021-ben 35 pontos felvételit írtam (14 pontos matek és 21 pontos magyar) ez nem túl kecsegtető de védelmemre szóljon elvileg eddigi legnehezebb felvételi volt.

Most 9. Végére kb 3,6 os átlagom lesz.

Így van esélyem akár ezek közül valamelyik suliba bekerülni, vagy ilyesmi színvonalú, és erősségűbe.


Illetve ilyenkor milyen eljárások vannak, kell szintvizsgát tennem?


Szóval ha valakinek van tapasztalata átiratkozás terén, vagy a gimikről infója, véleménye tapasztalata és megosztaná velem azért nagyon hálás volnék:)



2022. márc. 8. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Honnan szeretnél váltani? Ha a kinézett gimiknél gyengébb a suli, ahova jársz most, ezzel az eredménnyel nem lesz könnyű. A kinézett iskolák igazgatóját kell megkeresni, általában csak üresedés esetén tudnak felvenni új diákot.

Az átjelentkezés feltételeit mindig az adott iskola maga határozza meg.

2022. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Petőfi, I.ker.:

[link]

Általános kérdések / Hogyan lehet átjelentkezni a Petőfibe?


2021-ben szerintem sem a Weöresbe, sem a Petőfibe nem jutottál volna be 35 pontos központival. Budapesten 35 pontos központival közepese gimnáziumba elég esélytelen bekerülni. Persze az átjelentkezés más kategória, próbáld meg, hátha sikerül!

2022. márc. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!