Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Buktam az érettségit?

Buktam az érettségit?

Figyelt kérdés
E papíron jelentkeztem ismétlő középszintű érettségire, de úgy rémlik, hogy a közleménybem az iktató számnál a 20-ast nem írtam oda. Minden más dokumentumot feltöltöttem, a bifizetésről az igazolást is. Eddig nem telefonáltak, nem írtak, hogy érvénytelen lenne a jelentkezés, igaz, arról se, hogy érvényes lenne. Egy kicsit aggaszt, hogy mai napig nem jeleztek vissza. Írjak nekik?
2022. márc. 9. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én telefonálnék, már persze csak akkor, ha fontos neked ez az egész.
2022. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem érkezett hiánypótlásról szóló értesítés a 8 napban jelentkezés után amúgy. Felhívom őket holnap persze.
2022. márc. 9. 13:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert ugye az áll, hogy bármilyen okból kifolyólag jelentkezés után, ha valami van, 8 napon belül rendezni kell, így gondolom probléma esetén küldtek volna felszólítást, tárhelyre. Tudom, figyelmetlen voltam...
2022. márc. 9. 13:40
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a biztos, ha írásban is kérsz egy visszaigazolást akár elektronikusan, akár postán, nyomtatva (vagy ami a lehető legtutibb, mindkét formában.)

Most még rengeteg idő van, simán odaérhet május 2.-3. hetéig,az érettségiig.

Ha pedig papírod van róla, akkor simán jogod van bemenni, és megírni a vizsgát(ahogy hírlik, idén már szóbelik is lesznek...)

2022. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tehát még lehet nem érkezett meg hozzájuk a jelentkezésem? Amúgy nem gondolnám, hogy ettől a közleményes dologtól bukna a dolog. De egyébként mindent fényképeztem, a befizetést is a 30 ezer forintról időbélyeggel, minden adattal. Tárhelyre ügyfélkapun is jött volna a felszólítás gond esetén, gondolom, jobb esetben. Nem?
2022. márc. 9. 14:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is elsősorban telefonálnék (hacsak technikailag nem rendelkezel olyan eszközzel, amivel hangfelvételen rögzíteni tudod a telefonhívást), hanem sokkal inkább ajánlott levelet küldenék, sőt, ha kell, akkor kérnék rá postai nyomkövetési lehetőséget is pluszba), vagy még inkább e-mailt írnék. Vagy akár kombóban, együtt mind a hármat, biztos, ami tuti.
2022. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát adott esetben "visszadobhatom" a labdát, hogy bár figyelmetlen voltam, de ők se küldtek felszólítást bármi probléma esetén?
2022. márc. 9. 14:34
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként február 15-én adtam be a jelentkezést.
2022. márc. 9. 14:35
 9/17 A kérdező kommentje:
Beszéltem közben egy ismerőssel, aki a Nisz-nél dolgozik. Ha be tudnak azonosítani (márpedig betudnak, mert valódi az érettségim is, középiskolai bizim is), akkor nem lesz gond, a pénz a számlájukon van, legfeljebb több idő a közlemény miatt visszakeresni, ki fia borjától jött az utalás. Remélem igaza van.
2022. márc. 9. 14:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit írtál a közlemény mezőbe?
2022. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!