Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tankerületi fenntartású...

Tankerületi fenntartású iskolában dolgozó pedagógusok és nevelés-oktatást segítő munkatársak! Nálatok is ennyire siralmas a helyzet az eszközök tekintetében?

Figyelt kérdés

Tankerületi fenntartású iskolában dolgozok. A vezetőség egyre több mindent tilt meg nekünk általában arra hivatkozva, hogy nincs pénz, a tankerület nem ad pénzt erre meg arra. Azzal kezdődött, hogy megtiltották, hogy színesben nyomtassunk, mostanra odáig fajult a dolog, hogy fénymásoló papírt sem adnak. Nem kérhetünk színes papírokat sem pl. kreatív dolgokhoz... Sőt, azt hallottam vissza egy kollégától, hogy a tanáriban való nyomtatást is teljesen megtiltották (tehát az egész iskolában nincs nyomtatási lehetőség).

A diákoknak nincs lehetősége számítógép használatra.

Máshol is ennyire borzalmas a helyzet vagy csak nálunk?



2022. márc. 9. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyerekeim egy bp.-i ált. iskolában tanulnak, legalább 4-5 éve a szülők viszik a papírt, a tonert, stb. a suliba, de szülői összefogásból lett vásárolva nyomtató, fénymásoló, valamint a tantermekbe tv is. Szerintem ti még jól is álltok.
2022. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És ez a szülők szerint nem probléma, legalábbis nem látom, hogy tömött sorokban állnának ki a - többek között - normális körülményekért sztrájkoló pedagógusok mellett...
2022. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2. Mire észbe kap a sok szülő, aki csak a rengeteg szabadságot látja a pedagógus pályában,- ami persze nem igaz,- csak az kap megfelelő oktatást, aki meg tudja fizetni a magán tanárt. De nem baj! Megérdemli a társadalom, mert szánalmasan irígy és ostoba emberek gyülekezete.
2022. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Tudom, én is pedagógus vagyok, csak talán egy szerencsésebb intézményben, mint a kérdező.

Leterheltséget illetően, nos... heti 30 órám van. Mindenki végiggondolhatja, mennyire minőségi az a munka, amit ennyi mellett ki lehet hozni.

Mindazonáltal nem panaszkodom, mert ennyi túlórával legalább keresek annyit, hogy kijövünk minden hónapban.

2022. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Tanár vagyok. Nálunk van két fénymásoló a tanáriban. Bármennyit fénymásolhatunk amíg nem él valaki ezzel vissza. Színesben nem nyomtathatok, bár ez engem nem zavar. Van egy gépterem ahol a diákok informatika órán vannak. Minden tanteremben van projektor. A termek egy részében van egy asztali gép és van kb 10 laptop a tanáriban amit használhatunk.

Én az egy géptermet keveslem. Az eszközök sajnos nem a legújabbak. Ennek ellenére nem tartom siralmasnak a technikai eszközeinket, bár bőven lenne mit javítani rajta.


Tankerületi gimi, 11.ker. Bp.

2022. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal kezdődött, hogy megtiltották, hogy színesben nyomtassunk"

Miért? Korábban tényleg színesben nyomtathattatok? Mezei tanarak is? Nálunk soha se volt ilyen. Évente csak néhány dolgot nyomtatnak színesben, azt is csak az igazgatóság engedélyével az igazgatóhelyettesi irodában. Mi jó, ha fekete-fehér nyomtatáshoz találunk egyszerre papírt is (amit a gyerekek hozzájárulásából vesznek meg) meg festékpatront is...


"mostanra odáig fajult a dolog, hogy fénymásoló papírt sem adnak"

Ez időnként előfordul nálunk is átmenetileg.


"Nem kérhetünk színes papírokat sem pl. kreatív dolgokhoz..."

:DDD Figyelj, 25 év alatt egyetlen egyszer kaptunk golyóstollakat, azon kívül semmi de semmi más eszközt! Akkor milyen kreatívkodós eszközökre számíthatunk szerinted? :DD Max. a rajztanár. De ő se biztos, hogy nem a gyerekekkel hozat be ilyesmiket, nem tudom...


"a tanáriban való nyomtatást is teljesen megtiltották (tehát az egész iskolában nincs nyomtatási lehetőség)"

Igen, ilyen van időnként.


"A diákoknak nincs lehetősége számítógép használatra."

Nálunk se nagyon, csak informatikaórákon, meg a könyvtárban van talán öt gép 600 gyerekre, vagy ilyesmi...


"Máshol is ennyire borzalmas a helyzet vagy csak nálunk?"

Máshol is.

2022. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálunk a könyvtárban sincs 1 db számítógép sem, 800 tanulónk van.

Nem lehetett bármikor színesben nyomtatni, de évente 2-3 alkalommal igen ha készítettünk programokhoz kapcsolódva a gyerekeknek pl. társasjátékot, memóriakártyákat vagy valamilyen iskolai progam plakátját akartuk kinyomtatni.

2022. márc. 27. 13:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!