Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek idén nőnek a...

Szerintetek idén nőnek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Tudom senki sem jós, de érdekel a véleményetek. Igaz még nem jöttek ki a statisztikák, de idén valószínű már lesz szóbeli, ez negatív vagy pozitív irányba fogja szerintetek vinni a pontokat. 2020-ban elégé lementek a pontok, de 2021-ben, ahogy néztem kb visszaállt az eredeti/ megszokotthoz. Mit gondoltok idén nagy ugrások lesznek a pontokban vagy stagnálnak? Egyébként a pesti egyetemek érdekelnek jobban, mert a vidékiek nem nagyon szoktak mozogni.

2022. márc. 10. 21:30
 1/7 NTBS ***** válasza:
94%
Igen elképzelhető.
2022. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ha lesz szóbeli biztosan arányosan emelkednek. A szóbeli az esetek többségében jól szokott sikerülni, ezért hát képes akár 10% javítani az eredményeken. Érdemes megnézni olyan ponthatárokat, ahol még volt szóbeli egy 2 éve, és ahhoz viszonyítani.
2022. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, viszont a tavalyi pontok ütötték a 2019-es és 2018-as pontokat az észrevételeim szerint.
2022. márc. 10. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Hát tudod mindenhol van egy minimum, amit el kell érni. Függetlenül mindentől. Minimum pl: egyetemi képzésen a 280, de ezen felül a szakok is húznak egy minimumot. Így ha mozog is a ponthatár lefele általában nem sokat tud. A minimumot mindenkinek el kell érni. Pl: tegyük fel állatorvos leszel az egyetem húz egy 410-es határt ezt el kell érned, és innentől kezdve töltik fel a jelentkezőket. Én úgy gondolom szigorú a felvételi eljárás, de jogos is és még szigorítanám, mert nagyon sokan buknak az első félévben az egyetemen, vagy elkezdik és 3 hét után megijednek és otthagyják.

Hidd el ez nem bántás, tanulj az érettségire és érd el a ponthatárt, mert az egyetem csak nehezebb lesz.

2022. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én már tavaly érettségiztem, egyetemre is járok, de beadtam egy másik szakra, mert nem vagyok annyira elégedett ezzel, (459 pontom lett)
2022. márc. 11. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hányszor kell még megmagyarázni, hogy a ponthatárok nem maguktól nőnek vagy csökkennek, mindent az adott év érettségi eredményei és a jelentkezők száma határoz meg.

Ha felvesznek 120 embert egy szakra, és nem annyira sikerülnek jól az érettségik, akkor a 120. ember pontja lesz a ponthatár, mondjuk 360.

Ha jól sikerülnek és a 120. ember is 410 pontot szedett össze, akkor 410 lesz.

Én őszintén szólva úgy szűrném meg a jelentkezőket, hogy rendesen csinálnék felvételi elbeszélgetést.

2022. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nőni fognak ha lesz szóbeli, de mivel az az emberek nagyrészének javít az eredményein, valószínűleg neked is több pontod lesz, mintha nem lenne szóbeli, ergo arányaiban nem változik.


Ami beleköphet a levesedbe az az, ha nagy lesz a túljelentkezés, de tavaly szerintem könnyű volt az érettségi (mondom ezt úgy, hogy én is írtam), szóval nem hiszem, hogy tömegesen lennének, akik most próbálkoznak újra.

2022. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!