Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt olyan kötelező olvasmány,...

Volt olyan kötelező olvasmány, amit szerettél olvasni?

Figyelt kérdés

Akár általánosból, akár középiskolából.


Az is érdekelne, hogy miért tetszett, ha volt ilyen?


Ha egyáltalán nem volt, miért nem tetszettek?



2022. márc. 14. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem mind tetszett, csak kb két évvel korábban olvastam őket, önként, ezért nem akadályozott a kötelezőség.
2022. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

E. T. A. Hoffmann - Az arany virágcserép

Voltaire: Candide

2022. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1%
Az elsőhöz hasonlóan én is rég elolvastam mindet, mire "kellett" volna. Muszájból soha semmit nem olvastam (volna) el. Gőzöm nincs, ma mik a kötelezők. Az első, ami eszembe jutott, és akárhányszor el tudnám olvasni, az Egri csillagok, mert mindig erről olvasom, hogy a fiataloknak ez unalmas, nem értik stb. Szánalmasak.
2022. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Én pár kivétellel nagyon szerettem a kötelezőket :) A kedvenc könyveimet is igazából a sulinak köszönhetem, ha nem lettek volna "kötelező olvasmányok", lehet, hogy soha nem olvastam volna el őket. A kedvenceim Az arany ember, a Bűn és bűnhődés és az Iszony, mindhárom könyvet a női szereplői miatt szerettem meg igazán. Érdekes amúgy, hogy a "régi világban" milyen zseniálisan tudtak a nőkről írni egyes férfiak, manapság meg sokszor a nők sem tudnak normális női karaktereket alkotni, írni.
2022. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ilyen.
2022. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tüskevár, Téli berek. Felnőttként is előveszem minden évben.
2022. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!