Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a szerepe az iskolalelkésze...

Mi a szerepe az iskolalelkészeknek? Mit csinálnak? Hasznos a munkájuk a diákság számára?

Figyelt kérdés
Kik ők? Hogy lehet velük felvenni a kapcsolatot? Olyanok, mint az iskolapszichológusok?

2022. márc. 17. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Iskolalelkészük általában vallásos suliknak vannak. Igazából nálunk annyi volt hogy ők tartották a hétfői áhitatot meg a hittant. Igazából ennyi a szerepük.

Mit számítasz hasznosnak? Valszeg ha valami tanácsot szeretnél biztos segítenek, de ettől még nagyon távol állnak egy iskolapszichológustól akiknek képzettségük is van.

Kapcsolatfelvételhez meg megkeresed hol vannak és beszélsz velük kb ennyi.

2022. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1.

Ha valódi pap, akkor egy vagy több egyetemi végzettsége is van. A vallás, illetve a teológia a pszichológia őse, egy csomó eszközt onnan vett át, régen az emberek lelkével ők foglalkoztak, gyakorlatilag az őskor óta.


Nekik van egyetemi végzettségük? Felszenteltek?

2022. márc. 18. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Attól még hogy egyetemi végzettsége van és tanul ilyet is az nem egyenlő a pszichológiai képzéssel.
2022. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3.

Az iskolapszichológus sem arról híres, hogy olyan hű de nagy név és ő az XY egyetem pszichológiakarának prof. emeritusa. Néhány témáról tud beszélni, a szülőknek tud nevelési tanácsokat adni, a nagyobb diákoknak esetleg életmódtanácsokat, de ennyi. Mondjuk egy beteg kezelése már nem az ő kompetenciája lenne. Az alsós tanárt vagy egy kisegítőtanárt sem lehet egy professzorral együtt emlegetni.

2022. márc. 18. 17:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy lelkész a tizedét se tanul a pszichológiáról, sőt a református egyetem szakjain egy ilyen irányú tantárgyat nem találtam.


Lehet hogy az iskolapszichológus nem a legjobb de még mindig többet tud mint egy lelkész , ez nem jelenti azt hogy egy lelkész ne tudna segíteni

2022. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5.

Mert a lelkész csak református lehet és egyetlen református egyetem van. Legalábbis így hangzik az első bekezdés. A katolikus papok például tanulnak pszichológiát, de mindegyik felekezet vagy vallás papi méltósága tanul filozófiát is.

2022. márc. 18. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Ránéztem a katolikusra is összesen 2 tárgyuk van ezzel kapcsolatban.

Filozófia meg a gyakorlati pszichológia teljesen más világ.

2022. márc. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7.

A pszichológia onnan alakult ki. Nem voltak még a kora újkorban, középkorban sem pszichológusok.

2022. márc. 19. 09:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Viszont már nem a középkorban vagyunk.

Ez kb olyan mintha egy általános iskolai marektudást hasonlítanál egy matek professzor tudásához. Persze az alapja az általános iskolai, de ezt így nem lehet összemérni.

2022. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9.

A vallásokat és a filozófiákat több pszichológus archaikus pszichológiai iskolának tartja.

2022. márc. 19. 11:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!