Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek átvennének egy...

Szerintetek átvennének egy technikumbol egy gimnáziumba vagy egy másik technikumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval most kilencedikes vagyok és úgy érzem rosszul döntöttem mikor iskolát választottam.Egy technikumba járok. A mostani iskola nem elég erős nekem, a tanárok nem veszik elég komolyan az órákat és a szak amin vagyok nem olyan mint amilyennek elképzeltem és úgy érzem mégsem ez a nekem való szakma, már nem igazán érdekel.

Szerintetek lehetséges hogy szeptembertől egy gimnáziumba kezdjek ha írok különbözeti vizsgát vagy ha újra kilencedikes lennék? Esetleg egy másik technikumba nagyobb esély hogy atvesznek?

Köszönöm a válaszokat előre is.

L



2022. márc. 23. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindig az új iskola igazgatója dönti el, ahová kérelemmel kell fordulni. A feltételeket is ő szabja meg.
2022. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pontos menetét nem ismerem, de nekem volt olyan osztálytársam, aki másik suliból jött. Szóval szerintem lehet, és biztos, hogy kell felvételizned.
2022. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esély lehet rá, de ezt a kinézett iskola igazgatójával kell megbeszélni. Én egyik gimnáziumból mentem egy másikba 10.-ben félévkor, de nem teljesen ugyanott tartottak, mint mi, így írnom kellett pár különbözetit néhány tárgyból. Kb. olyanok voltak, mint a témazárók és annak is számították be nekem. Nyelvi tagozatra viszont nem mehettem, mert azt mondták, hogy ahhoz túl sok a lemaradásom, mivel én nem emelt számban tanultam korábban. Szóval nem mehetsz csak úgy akárhova, ahova szeretnél. Ha sokkal vagy lemaradva tőlük, akkor nem fogják engedni. Ha nincs hely, mert így is nagy az osztálylétszám, akkor se.

Mondjuk ha részedről nem baj, ha újrajárnád ezt az évet és olyan helyre mész, ahol van még szabad hely, akkor lehet megoldható. A szabályokat ezzel kapcsolatban nem ismerem, úgyhogy nem mondom, hogy biztosan, de esély az van.

Szerintem tájékozódj minél hamarabb ezügyben, hogy tudd mire számíthatsz és ha esetleg írhatsz különbözeti vizsgákat, akkor legyen időd felkészülni.

2022. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!