Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem esti iskolából...

Van esélyem esti iskolából egyetemre menni, ha?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10. osztályos. Tudom, hogy még van 2 évem, de már előre stresszelek azon, bejuthatnék e egyetemre. Főként érettségis feladatsorokat oldatnak meg velünk, ezeket amúgy magamtól is csinálom ( emelten) . Stabilan 4-es szintet produkálok mindegyikből, magyarból és angolból is. ( ezek kellenének a kinézett szakjaimhoz, ami vagy a pedagógia vagy pedig pszichológia lenne, esetleg még a kommédia, vagy valamilyen művészeti. ) A kérdés az, hogy amennyiben tartom ezt a szintet, van-e esélyem egyetemre menni, vagy csupa 5-ösnek kellene lenni hozzá? ( az egyetem jóformán mindegy nekem, a szak a fontos)

2022. márc. 23. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj a csupa 5-ös, csak legyen meg a szükséges pontszámod a végén. Nézd meg felvin, hogy melyik szaknál hol mennyi a ponthatár és számolgass, hogy neked reálisan mennyi lehet majd, abból azért nagyjából le tudod szűrni, hogy milyenek az esélyeid. A pontszámítás módjáról is írnak az oldalon meg kalkulátor is van hozzá, ami kiszámolja neked, hogy milyen eredményekkel mennyi pontod lenne. Emelt érettségi is kell hozzá, azt ne felejtsd el.
2022. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
31%
Ez függ pédául attól is, hogy államilag támogatottra szeretnél jelentkezni, vagy esetleg megfelel az önköltséges is. Ahogy előttem is írták számolgasd ki hogy mire számíthatsz. Érdemes legalább egy nyelvből középszintú nyelvvizsgát csinálni (akár kettőből is) és ha ahhoz/azokhoz még csinálsz egy minimum 45%-os emelt érettségit akkor a 100 pont pluszpont meg is van. Érettségire tanulj sokat és a következő két évben is, mivel számítani fognak a jegyeid.
2022. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
43%

A 4-es simán jó. De sok helyre az is bőven elég, ha a felvételi tárgyakból teszel két mocsokjó érettségit, az egyiket minimum emelt szinten, a többi meg elég, ha megvan.


Nézd meg, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy duplázással meglegyen a pontod. Nem akkora ördöngösség, főleg ha olyan szakra mész, ahol 400 alatt van a ponthatár jellemzően

2022. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!