Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségiztető angol tanár(ok)...

Érettségiztető angol tanár(ok), vagy angol érettségin az elmúlt néhány évben átesett diák(ok) van(nak) itt??:)

Figyelt kérdés

Üdv!

Picit tartok az angol érettségitől, mert kellőképpen rosszul állok belőle. A felvételimhez a minimumot kell csak teljesítenem, így lényegében 25%, vagy a fölötti eredménytől kezdve mindegy, hogy milyen lesz a produktumom.

Kérdésem az lenne, hogy ha írok egy 25 pontos írásbelit (ez a reális sajnos...), akkor szóbelin mennyire könnyű összekaparni azt a 13 pontot a 33-ból? A témaköröket az írásbeli után meg fogjuk kapni, tehát lesz módom célzottan készülni, gyakorolni abban az egy hónapos időintervallumban?

Természetesen elolvastam a vizsgaleírást, és az írásbeli javítási útmutatóját is, azonban érdekelne autentikus tapasztalat, hisz az sokkal többet nyom a latba.

Vagyok én: kiejtésem tragédia, szókincsem kicsi, nyelvtant nem igazán tudtam elsajátítani, bááár pofázni merek... Így mennyire van esély elérnem azt a 13 pontot szóbelin. Persze addigra azért valamicskét javítok a jelenlegi állapoton.

Az írásbelire úgy készülök, hogy érettségiket töltögetek ki, taktikát próbálok keresni. Tekintve, hogy az első három rész kiértékelése tekinthető teljesen objektívnek, így azok eredményeit tartom számon. Ezek eredménye 20-24 pont közé esik. Tételezzük fel, hogy kapok az írásbeli alkotásaimra (ha egyáltalán a másodikig eljutok) 33 összesített pontból 4 pontot. Ez akkor is csak 24-28 összpont. Nagyobb, mint 14, tehát mehetek szóbelire, na de ott is muzsikálnom kell, hogy a 38 pontot összesítettben elérjem.

Hogy kell egy angol szóbelit elképzelni? Esetleg ha tanár is van, aki ezt olvassa, akkor neki mi a megítélése ezekkel kapcsolatban? Mennyi mindent nem kell ahhoz tudni, hogy az ember megkapja az egyesét? És mennyit kell ahhoz tudni, hogy az ember megkapja a kettesét? Feljebb nem megyek, mert az egy utópikus álom egyelőre.

Illetve esetleg van tippetek, hogy az írásbeliig még mit vegyek át, milyen szócsoportokat? Hiába tanulok új szavakat/kifejezéseket, ha nyitok egy új érettségit, ott arányában ugyan annyira nem értem a szöveget, mint amennyire a szavak tanulása előtt nem értettem az előzőben. Sajnos ez "antisikerélményt" ad. Mint ahogy az egész eddigi angoltanulásom is.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. ápr. 4. 03:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelire igazából most már csak a nyelvtant tudod rendesen átnézni. Vannak tök jó igeidős táblázatok a neten (ebből úgysem kell neked mind), illetve hasonló dolgok pl. feltételes móddal, segédigékkel, ilyesmikkel kapcsolatban. Ezeket mindenképpen nézd át alaposan. A szókinccsel már nem érdemes különösebben foglalkozni, nem fogsz alig egy hónap alatt annyi szót megtanulni, hogy annak hasznát vedd.

Én jó voltam angolból, szóval lehet, hogy nem látok rá eléggé egy kevésbé jó angolos teljesítményére, de én reflexből azt mondanám, hogy egyáltalán nem nehéz a szóbeli, ha nem írtál volna kicsit részletesebben arról, hogy neked nem megy túl jól. Viszont ezzel kapcsolatban annyit tudsz tenni, hogy megnézed a témaköröket, és úgy, ahogy vannak, bemagolod. Soha nem szoktam senkit erre buzdítani (mert magolni nem jó, inkább értsd meg, és az angol amúgy is fontos), de itt nyilván nem az a cél, hogy jól megtanulj angolul, úgyhogy marad a seggelés. Ha a témaköröket eddig nem kaptátok meg, már nem is fogjátok. Az írásbeli idejére már elballagtál, úgyhogy a tanárod valószínűleg nem fog már veletek egyáltalán foglalkozni (legalábbis nekem nagyon aranyos tanáraim voltak, de az írásbeli és a szóbeli között az írásbeli megtekintésén kívül egyszer sem beszéltünk). Ezeket legkésőbb félév körül szokás elkezdeni gyakorolni a tanárral együtt, szóval erre ne számíts. De azt simán megtalálod a neten, hogy mik az általános témakörök (Google: angol érettségi témakörök, ott meg keresd meg az Oktatási Hivatal pdf-ét, általában az az első találat). Utána pedig keress rá az egyes témákra, mint tételekre, és elég sok hasznos dolgot találsz majd. Szinte biztos, hogy nem fogsz max pontot kapni arra, ha bemagolsz egy ilyen kidolgozott tételt pl. az ünnepekről (hiszen bele szoktak kérdezni, és más feladatok is vannak szóbelin), de jelen esetben sokkal jobb, mint odamenni nulla tudással.

Ez pedig talán még az írásbelihez is hasznos lehet: nézz át néhány nagyon általános szókapcsolatot, kifejezést. Pl. az írásbelihez a levelek elején/végén gyakran használt kifejezéseket, üdvözlő formulákat. Ezek a szóbelin is jól jöhetnek később.

Sok sikert! :)

2022. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom a valaszod!

A nyelvtant addig atnezem igen, a szobelire meg igyekszem celzottan keszulni.

En tavalyelott befejeztem a 12.-et, csak csaladi okok miatt csuszva erettsegizem, most majsuban.

El kell ernem legalabb 25 pontot az irasbelin, akkor mar biztonsagban fogom magam erezni. :D

Illetve remelem, hogy ha ketnaponta kitoltok egy erettsegit az is segit valamit. Szerencsere egyaltalan nem jellemez a feszultseg kielezett helyeztben, igy nem tartok attol, hogy vizsgahelyzetben rosszabbul teljesitenek.

Koszi meg egyszer a valaszod:)

2022. ápr. 5. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Az írásbelin az olvasott szövegértés első két feladata mindig elég könnyű szokott lenni, azzal már össze tudsz szedni 10+ pontot. A nyelvhelyességben mindig van szinte szóképzés, (danger-dangerous, colour-colourful, stb.) ott is összejön pár pont. Az írás összetevőben az első levél mindig könnyű, azt gyakorolhatnád, 6-7 pont simán, sok hibával is összejön.

A legfontosabb: semmit ne hagyj üresen; ha más nincs, tippelj! Nem nagy valami a középszintű érettségi.

A szóbelin 13 pontot simán össze tudsz szedni - persze a tanárod stílusát, jóindulatát nem ismerhetem), de lazán "ki lehet húzni" ennyit a diákból! Szóval; ne görcsölj; meglesz az! Sok sikert!

2022. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom!

Mint az elozo valaszomban irtam, mivel tavalyelott abszolvaltam a 12. évfolyamot, igy nem fogom ismerni a tanart, aki erettsegiztet, igy a jo indulatan is fog mulni.

Nyilvan szamomra a legoptimalisabb az lenne, ha az irasbelin 34 pontot ernek el, (vagy a fölött), igy szobelin csak negy pontot kellene osszebeszelnem. Akkor lennek a legnagyobb biztonsagban. Bar ez a 34 pont jelenleg eleg irrealis. Abban bizakodom, hogyha atnezem a nyelvhelyesseget, akkor csurran-cseppen azert a pontok szama a nyelvhelyessegbol. (Jelenleg ez a resz megy a legrosszabbul. Erre a reszre 25 pont jar, eddigi rekordom a kerek perec 3 pont, melybol 1 pont volt "tudas", 2 meg tipp". :D

2022. ápr. 5. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!