Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MATE természetvédelmi mérnöki...

MATE természetvédelmi mérnöki szak?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek róla? Milyen az egyetemi élet Gödöllőn? ti inkább oda mennétek, vagy a Debreceni egyetemre? Gödöllőre van esély bekerülni koliba, ha csak 50 kmre lakok?

2022. ápr. 5. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Azert azt ajánlom, hogy a felvi.hu, adott szak szakleirásán belül a végzés utáni kilátások fülben a statisztika szerinti fizetest nézd meg. Sőt pár mérnök szakmat hasonlíts össze, nagyon nagy a szórás fizetéseket tekintve, 10 éve gyűjtik az adatokat szóval elég reális. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó választás részedről anyagilag, még ha érdekel is

. Én abból az összegből amit ott talalsz nem tudnék megélni. És nem rosszindulatból ìrtam most neked ezeket.

2022. ápr. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. A fizetés picike lesz, már ha találsz a szakodhoz munkát. Ennek a szaknak nincs sok értelme ebben az országban. Ha külföldre tervezel menni végzés után, akkor viszont lehet még jó belőle.
2022. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Én egy másik egyetemen jártam természetvédelmi mérnök szakra, de nem fejeztem be. Ennek fő oka az volt, hogy őszintén elbeszélgettem egy régóta ott tanító oktatóval, s azt mondta, hogy az elhelyezkedési kilátások a végzősök tapasztalatai szerint ezzel a diplomával siralmasak. Nagy hír, ha valaki állást talál. Még a mesterképzést végzett természetvédelmi mérnökök nagy többsége sem tud szakmán belül elhelyezkedni. Egy magyarországi nemzeti park igazgatójának is írtam egy emailt az elhelyezkedési kilátásokról érdeklődve, s azt válaszolta, hogy ha nagy ritkán van állás-üresedés, minden ilyen meghirdetett pályázatra nagyjából száz jelentkező van! Más szóval óriási túlképzés van természetvédelmi mérnökökből Magyarországon. Messze, nagyon messze nincs annyi álláshely, mint amennyien az öt képzési helyen évente végeznek. Ez már nem az a kategória, hogy néhányan nem találnak a szakmán belül állást, hanem az, hogy szinte senki! Úgyhogy ennek fényében nagyon fontold meg, belevágsz-e a képzésbe. Szép pálya, de a legnagyobb esélye annak lesz, hogy a diplomádat arra tudod majd csak használni, hogy bekeretezed és kiszögeled a falra. Utólag ne mondd, hogy senki nem figyelmeztetett.
2022. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!