Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit takar az IMSc program?

Mit takar az IMSc program?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenki! Ma olvastam a BME-VIK IMSc programjáról, de nem értettem, hogy pontosan mit takar a tehetséggondozás mellett. Annyi lenne a kérdésem, hogy ez az integrált képzés azt jelenti, hogy beletartozik a mesterképzés is, tehát osztatlan a program? Vagy miért MSc is?

Egyébként milyen a program? Nem igazságtalan a többi hallgatóval szemben?



2022. ápr. 9. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden tantárgyban lehet IMSc pontokat szerezni és ha elég pontot megszerzel, akkor hamarabb betudod fejezni azt hiszem 1 évvel az oktatást egy Bsc és Msc diplomával, mintha külön csináltad volna az Msc-t és Bsc-t.


Nem igazságtalan, mert ku---va nehéz és nagyon kevesen vannak akik ténylegesn gyűjtik ezeket a pontokat.


Első félévben még mindenki izgatott és azt hiszi bírja, de tényleg csak a legjobban tudják tartani az iramot.


Az imsc pontok megszerzéséhez sokkal nehezebb feladatokat kell megcsinálni, mint ami elvárt az 5öshöz. Plusz sokszor hiába csinálod meg, csak akkor veszik figyelembe ha amúgy is eléred az 5öst a sima feladatoknál.

2022. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első nem mond teljes hülyeséget, de azért pontosítanék a tisztánlátás végett az én magánvéleményemmel:

Nem fejezik be 1 évvel hamarabb a képzést. A BSc nekik is 7 félév, a mester lehet 3 félév, így egy félévvel hamarabb befejezik. De ez is csak akkor áll fenn, ha nyáron dolgozik az önlabján, és valahogy átrendezi úgy a tárgyait, hogy egy félévben kb. 36 kreditje legyen mesteren. (Asszem ez a nyár a 4. év utáni nyár.) Nem tudok biztosat, de ez szerintem azt jelenti praktikusan, hogy ők sem végeznek hamarabb egy perccel sem, mint a sima képzésben lévők (már akik ugye nem csúsznak, de az más kategória).

Annyi előnye biztosan van a programnak, hogy rohadt sok pénz van benne, nagyon jól lehet vele keresni szerintem, ha vágod a tárgyakat. Most újították meg, és így már nem egymással versenyeznek, ugyanis eddig a legjobb x ember kapott csak iMSc-s pénzeket, a többiek meg csak néztek, ezért szerintem eléggé ellenséges lehetett ott a hangulat ugye. Most már ez nincs, talán valamivel barátságosabb a hangulat.

Cserébe viszont kockának, strébernek néznek a többiek... De ki vagy tömve pénzzel :D Abba még szintén érdekes belegondolni, hogy mi van, ha nem megy: akkor belekerülsz egy kb. random tankörbe, ahol szintén lenézhetnek, hogy míg eddig fent voltál az imsc-sek között mint valami nagymenő, most már le mersz ereszkedni hozzájuk. Ez leginkább az 1. félév után számottevő, mert akkor még együtt vannak a tankörök. Viszont érdemes elgondolkodni azon a lehetőségen is, hogy 1. félév után csatlakozzon az ember imsc-be: ekkor már kb. látja, hogy megy-e neki a dolog, vagy kibukik az egyetemről en bloc. Asszem második félév végéig lehet csatlakozni.

Az imsc-seknek állítólag jobb gyakvezeik vannak, mint a nem imsc-seknek. Hát, ezt nem tudom, szerintem nem annyival jobbak azok a gyakvezek.

Dolgozni nem dolgozhatnak. De ez is önbevallásos alapon megy, tehát nem annyira komolyan ellenőrzött szerintem. De nem is kell kb. dolgozniuk, mert annyira kitömik őket pénzzel.

Amire biztosan jó a program: nem kell írásbeli záróvizsgázniuk (hanem szóbeli beszélgetés van csak), ha elég pontot összegyűjtenek. De ez az engedmény a sima képzésben részt vevőknek is áll, csak nálunk eléggé ritka, hogy elég pontot gyűjtsön össze valaki, ugyanis ezt, amit itt most leírok, sehol sem mondják el... Tehát láss csodát, mégis van értelme a pontoknak, még ha ezt sehol sem hangoztatják. Amúgy KBME ösztöndíjnál is beszámítják halandó hallgatóknak az imsc pontokat, de nem számottevő mértékben amúgy.

Én ezt gondolom a programról, egyet lehet vele érteni vagy ellent lehet mondani. Valószínűleg most eléggé le leszek pontozva, de nekem már teljesen mindegy :DD

Azért ha úgy gondolod, akkor jelentkezz nyugodtan a programba, legfeljebb nem lépsz be...

2022. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván lemaradt, hogy infós vagyok amúgy xd

#2 voltam

2022. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló rosszul tudja, az IMSc-programban résztvevő hallgatók is ugyanúgy 7+4 félév alatt végeznek a BSc+MSc-vel, mint a programban nem részt vevők. Az eredeti terv szerint 10 félév alatt végeztek volna (ezért is IMSc lett a név, minthogy Integrált BSc-MSc), de sajnos erre nincsen törvényi lehetőség. Ha valaki nagyon szeretné, gondos tárgyfelvétellel és többszöri egyéni tanulmányi renddel nehezen, de megoldható a 10 félév, akár a programon kívül is.


A program lényege, hogy egy (vagy két) tankörbe gyűjtik az IMSc-s hallgatókat (akik elvileg a legjobbak közé tartoznak), és az alaptárgyakban ők külön IMSc-s gyakorlati kurzusokat vehetnek fel. Ezeken mindenképpen tapasztalt gyakorlatvezetőkkel, a normál tempónál gyorsabban haladnak és extra anyagrészek is szóba kerülnek. Részben ez utóbbiak kerülnek elő a számonkéréseken az IMSc-pontok megszerzését lehetővé tévő kérdésekben, az IMSc-pontok alapján külön ösztöndíjakat nyerhetnek el a legjobbak.


Az előny legfőképpen az, hogy a tankör tényleg jó hallgatókból áll, akik húzzák egymást, és ehhez a szinthez igazodnak a gyakorlatok is. Tényleg nem könnyű, agy _és_ szorgalom is kell hozzá, meg persze egyénfüggő, hogy ki mennyire bírja vagy szereti az ilyen "elit" csoportokat. Az viszont biztos, hogy attól, hogy valaki nem IMSc-s, attól még lehet nagyon jó mérnök, és az sem biztos, hogy egy IMSc-s hallgatóból jó mérnök lesz (bár azért az átlagnál talán nagyobb rá az esély).


Szerintem nem igazságtalan, mert tényleg többletmunkát kell beletenni, és ahhoz kapcsolódóan járnak az extrák (pl. ösztöndíj). Egyébként IMSc-pontot nem csak a programban részt vevők gyűjthetnek és minden félévben lehetőség van a csatlakozásra (mint ahogyan a programból való kilépésre is).

2022. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló #1 akart lenni, csak közben jött még egy válasz (ami helyes információt tartalmaz).

/#4/

2022. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj hú de nehéz persze… Az IMSc főleg a kivételezésről szól. A dékán dicsérgeti őket, hogy milyen okosak (max az ötödére igaz jó esetben), megkapják minden gyakorlatra meg laborra a legjobb oktatókat, olyan feladatokat is csinálnak az órákon amit a sima csoportok nem (de persze majd zh-n kérdezik) és mindenki kap egy mentort aki (jó esetben) segíti őt a tanulásban, munka elkezdésében, kutatásba bekapcsolódásban. Igazából csomó pluszt kapsz, amiért megéri, cserébe csak el kell viselni a sok beképzelt parasztot akivel egy tankörben leszel (tisztelet a kivételben persze, de a legtöbben borzalmasak). A bent maradáshoz 4-es átlag kell ha jól tudom (nem egy nagy cucc, ha tanulni mész az egyetemre nem pedig inni/bulizni, akkor simán megvan), imsc pontokat meg nem is muszáj szerezni, vagy ha igen, akkor nagyon keveset. Persze ha sok pontot szerezel az jó, mert kaphatsz érte ösztöndíjat. A sima hallgatók ugyan megszerezhetik ezeket a pontokat, de nem pályázhatnak az ösztöndíjra. Plusz ha sok ilyen pontod van és jók lettek a zv-s tárgyakra kapott jegyeid, még az írásbeli záróvizsgát is ki tudod kerülni (persze ezt a sima hallgatóknak el se mondják, nehogy véletlenül megpróbálja valaki). Amúgy pontokat még véletlenül is szerezhetsz, sok tárgyból pl az 5-ös határ feletti pontokat azoknak könyvelik el.
2022. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl ösztöndíjat.
2022. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!