Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan lehet hogy valaki...

Olyan lehet hogy valaki abszolútumot szerez, de nem diplomázik le? Ilyenkor állíthatja, hogy elvégezte az egyetemet, vagy hogy a végzettsége az, amiben oktatták?

Figyelt kérdés
Most nem Hajnal Miklósra gondoltam inkább általánosságban. Van pár ismerősöm aki idáig jutott el. De nem értem akkor már miért nem csinálják meg a diplomamunkát...

2022. ápr. 10. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Aki abszolvál, az nem végzett, tehát nem beszélhetünk arról, hogy végzettséget szerzett. Valószínűleg rendelkezik azzal a tudással, amivel azok, akik meg is szerezték a papírt, de ez a "messziről jött ember azt mond, amit akar" esete.
2022. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Sokan vannak ilyenek. Leginkább azok, akik közben rájöttek, hogy piacképtelen a szakjuk és mindegy. Ők már a szakdolgozatot se írják meg, ami az államvizsga egyik feltétele.
2022. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Így nem kapja kézbe a diplomáját ergó nincs kézzel fogható bizonyítéka. Nem, nem mondhatja, hogy egyetemi diplomája van, mert nincs neki.
2022. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő úgy tud tényszerűen fogalmazni, hogy "anglisztika szakon abszolvált". Azt nem mondhatja, elvégezte a szakot, mivel a szakdolgozat-záróvizsga is a szak része, és akkor végezte el, ha ezek is megvannak. De ha van abszolutóriuma, akkor mondhatja, hogy a szakon abszolvált. Amúgy nettó hülyeség nem lediplomázni, ha már az abszolutóriumig eljutott.
2022. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Abszolutórium után hány évig tehet valaki szakdoli - záróvizsgát?
2022. ápr. 10. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 évig. Utána megtagadhatja az egyetem a külön kérelmet, ha a tananyag nagyban megváltozott.

Az abszolváláshoz egyébként kell a szakdolgozat kreditpontja, anélkül nem lehet.

2022. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az abszolutórium után 3 évvel adtam csak le a szakdolgozatomat és záróvizsgáztam.
2022. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!