Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlagosan hány órát dolgozik...

Átlagosan hány órát dolgozik egy átlagos tanár?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan rosszul keresnek a tanárok? Én úgy érzem hogy nem. Van egy rakás szünet. Pláne a nyári szünet. Egy nap nem is dolgoznak 8 órát.
2022. ápr. 15. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon el vagy téveve, ahogy a legtöbb más ember is.

A tanár otthon még legalább annyit dolgozik, mint amit az iskolában tölt - füzetjavítás, óratervek készítése, feladatlapok összeállítása, kinyomtatása, meg még sok egyéb.


A nyári szünet sem annyi, két-három héttel az iskolakezdés elött már be kell járniuk elökészíteni a tanvévet!


Egy unokatestvérem reggel bemegy az iskolába, kettö után hazamegy és kb este kilenc-tízre végez a munkájával. Ez tényleg nem 8 óra, hanem inkább 10-12 naponta.

2022. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

A sógornőm egy megyeszékhelyi gimnáziumban tanított. Reggel fél 8-kor indult és 5 előtt sose volt otthon. Plusz a fogadóórák, szülői értekezletek. Volt olyan, hogy egy tanítványát kísérte el egy 2 napos nyelvi versenyre stb. Órák között szervezte az iskolai vetélkedőket, a kirándulásokat, ami nem is az iskola feladata lenne.

Elég unalmas már ez a mennyi szabija van egy tanárnak típusú kérdés.

Inkább azt kellene felmérni, hogy a tanárhiány milyen károkat okoz, a szülőknek mennyibe kerülnek a magánórák, miért nem biztosított annyi nyelvóra,hogy nyelvvizsgával menjen ki a diák a középiskolából.

Szóval lehet a tanárokat ekézni, de a kérdezőnél értelmesebb diákok már tüntettek a tanárhiány miatt.

2022. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Erre csak azt tudom mondani, hogy jó nagy b+arom vagy.
2022. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira keveset dolgoznának a tanárok magas fizetésért akkor nem lenne tanárhiány. Ha annyira nagy biznisz lenne a tanárság akkor miért van kevés pályakezdő tanár? A gyakorin szinte minden hónapban van a tiédhez hasonló kérdés.


Az tény, hogy egy tanárnak egy évben 45 nap szabadsága van. Ezeket a szünetekben adják ki. Tehát a tanár nem vehet ki öt nap fizetett szabadságot szeptember végén.


Apám egyetemi tanár és heti 10 órát tart meg. Ez nem az jelenti, hogy heti 10 órát dolgozik milliós fizetésért. A 40 órás munkaidőben benne van az órára való készülés a vizsgáztatás, a tudományos cikkek írása, TDK és PHD hallgatók mentorálása...

2022. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Biztos vannak tanárok akik rohadt sokat dolgoznak. De egy átlag tanárra gondoltam. Úgy érzem mindenki kiragadja azt a napot amikor épp a legtöbbet dolgozza. De tuti vannak lazább napok is. Ezért kérdeztem azt hogy átlagban mennyit dolgoznak. Feleségem pl iskolában titkárnő és egyáltalán nem sajnálja őket.

Meg most itt valaki írja hogy hetekkel nyári szünet vége előtt be kell menni. Akkor is van legalább egy hónap pihi. Jó lenne ha valaki a tényleges dolgozott óra számot írná és nem azt hogy mikor megy be iskolába és mikor jön ki. Megy ugye egy tanóra se egy teljes óra.

2022. ápr. 16. 09:25
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ezek az "átlag" tanárok, akikröl írtak a válaszolók!
2022. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Átlag napi 7-8 óra.


Nekem van/volt heti 26 matematika órám. 6 csoportot/osztályt tanítok. Szünetekben gyermekfelügyelet van. Hiába tanítok 20 éve azért minden héten legalább 6 órát kell készülnöm az óráimra. Heti két csoporttal dolgozatot írtatok melynek javítása legalább 2-3 óra. Minden héten van hétfőként egy kötelező értekezlet ami 14:30-16:00 között van. Az iskolafentartó találta ezt ki.

A nyári szünet június 16-án kezdődik de az érettségi és az év végi értekezletek miatt július elején megyek szabadságra. Tanévenként egyszer 3 napos osztálykiràndulàson és egyszer 3 napos terepgyakorlaton kell részt vennem. Szerinted a 16-18 éves korosztály egy kiránduláson este 8-kor lefekszik aludni én meg wellnessezem? A tavalyi kiránduláson két hülye miatt tanuskodnom kell a rendőrségen mert füveztek.


Besokaltam ezért megpályáztam egy állást Vodafone cégnél ahol májusban kezdek, mint ügyintéző. Három hete beadtam a felmondásomat. A próbaidős fizetések 90 ezer bruttóval nagyobb, mint a tanári fizetésem.

2022. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem óraadó pedagógusként heti 10 órám van (ennyit fizetnek ki), de egy átlag héten is jóval több időt vagyok bent (amiért l+szart nem kapok). Minden órára fel kell készülni (vázlat, feladatok) nyílván ha az ember már többször csinálja azt az anyagot, akkor vannak megmaradt feladatai, amivel időt spórolhat, de a tankönyvek mindig változnak, így kezdődik elölről. Továbbá minden osztály más képességű. Van, hogy bár lenne feladatod de nem tudod bevinni mert h+ülyék lennének hozzá. Ilyenkor mindent újra kell csinálni. Továbbá azt ne hidd hogy egy tapasztalt tanár soha nem veszi át az anyagot, minden órára ismételni kell, hiszen neked kérdésekre is tudni kell válaszolni, illetve kb. minden percét tudnod kell az órának, mikor mi jön. Nem beszélve a fegyelmezési problémákról, mert ha már felemeled a hangod jön a szülő, hogy az ő gyereke már pedig ártatlan és közben olyan szemtelen mint a sz+r. Persze az átlagos órákon nem íratsz dolgozatot, témazárót. De ha mondjuk azt számoljuk, hogy egy átlagos héten heti 1 jegyet kell adnod, mert elő van írva, egy átlagos osztálylétszámmal esetemben 2X20=40 dolgozat. Ezt órák után bent kell maradnod kijavítani. Ezt már nem fizetik ki. Ha jó szakmai munkát akarsz végezni akkor a dolgozatjavítás nemcsak pipálásból áll, hanem értékeled is szövegesen (ha pedig esszét íratsz helyesírási hibákat nézel, fogalmazást stilisztikát és átírod olyanra, amilyennek kellene lennie). Hozzáteszem 40 dolgozatban (átlagosan 1 oldalas esszével számolva), és persze nem írnak ám gyögybetűkkel, hogy lehessen haladni. Ez általgosan ha egy átlag hetet nézem legalább 1-2 óra plusz munka, amiben még nincs benne a témazáró összeállítása, osztályzás, jegyek bevitele a naplóba (nálunk még papír alapú ellenőrző is van). Nálunk iskolai személyzet hiján vagyunk, így minden reggel nekünk kell lejelenteni a hiányzókat (az ebédeltetés miatt), hogy megfelelő számú kaját küldjenek (mert egy étteremből hozzuk a kaját). Ezért be kell mennem minden nap fél órával hamarabb, hogy elkezdjük a papírozást, ami a papírozással 1 óra munka (nem kapok érte semmit). Emellett gyerekfelügyelet van minden szhünetben, illetve ebédeltetés/tízórai (amiért szintén nem fizetnek semmit) heti 70 percet ügyelek (kerekítsünk akkor 1 órára, amit szintén ingyen végzek). És akkor jöjjönek a napi papír munkák (két naplót vezetünk digitális és papír alapú). Beírni az órákat mindenütt, ellenőrizni a jegyeket, alá vannak-e íratva/látta e a szülő. Ha hiányzó van, mert átlagosan minden héten van egy-két tanuló, aki beteg, újonnan nálunk már a tanár küldi nekik a leckét (vázlatok, magyarázat, házi feladat), illetve alapvetően, mert az ember nem hagy magaután disznóólat rendszerezni az asztalán található dolgokat, lekötni a dolgozatokat (mert ugye meg kell őrizni, felírni a pótlókat). Ezt szintén 1 órának veszem. Ez napi 5 óra plusz munka, amiért egy fityinget se kapok. Heti mondjuk 3 nappal számolva mert óraadó vagyok és nincs mindennap órám ez a 10 órán felül még 15 óra, amit nem fizetnek ki. Ez szerinted fair? Többet dolgozok ingyen mint pénzért. Ez így szerintem is marhára rendben van. És jól fizetettek vagyunk. Nyílván neked kis tetszene ha így dolgoznál a munkahelyeden, hogy mondjuk napi 8 óra mellett heti 40 óra esetében 5 nappal számolva még mondjuk 1,5-szer annyi órát dolgoznál ingyen. És ebben nincsenek benne a főállású pedagógusok dolgai (pl: szülői, fogadóórák, a különböző értékelések megírása, osztályfőnöki feladatok ellátása stb.). Átlagos tanár vagyok, sőt átlag alatti mert én óra adó vagyok.
2022. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Tanárok! Az ilyen ostoba kérdezőket nem lehet meggyőzni észérvekkel. A titkárnő felesége gondolom sokkal többet dolgozik.Ja nem, csak fáj a kis agyatlannak a nyári szabi.
2022. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pont ahogy olvastam az utolsó előtti hozzászólót arra gondoltam hogy ja ez szívás lehet. Erre jön az utolsó tuskó. Mit általánosítasz? Miből gondolod hogy ostoba vagyok? Volt egy véleményem még ha lehet hibás is de értelmes ember vagyok és még lehet győzni. Egyébként a titkárnőnek is van nyári szabi...
2022. ápr. 18. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!