Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges-e a megfigyelésem,...

Lehetséges-e a megfigyelésem, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Az általam kiválasztott szakra összesen 280-an jelentkeztek, ebből összesen 85-en első helyen.

Megnéztem a minimum kapacitás a szakra 15 fő, a maximum pedig 120.

Most ha nagyon lebutítom, elméletben igazából az a 85 ember "már fel is van véve"? Mivel kevesebben rakták első helyre az egyetemet mint ahányan összesen jelentkeztek, ha jól gondolom.



2022. ápr. 16. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. El kell érniük a szakhoz tartozó minimum ponthatárt. Ha nem érik el, akkor hiába férnének be nem veszik fel őket. Egyetemen ez alapból 280, de szakok ezen felül szoktam meghúzni egy minimumot, ami általában magasabb. [link] Az idei itt van.
2022. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. Mert lehet, hogy valaki második helyként jelölte, viszont az első helyre nem sikerül bejutnia. Így automatikusan neki is ez lesz az első. És lehet, hogy ennek a tanulónak több pontja van mint másnak, aki elsőként jelölte.


Pl. Nekem van 400 pontom, neked 380. Te elsőként jelölted én másodiknak. Az általam megjelölt első helyre 410 pont kell, nem vesznek fel, lecsúszok a másodikra. Itt már nekem lesz nagyobb esélyem, hiába jelölted első helyen. (Tudom, hogy a ponthatár nem előtte derül ki.)

2022. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elsők is írják, megjelölheti valaki úgy is első helyen az adott szakot, hogy az eredményeivel aztán még a felsőoktatásba való bejutáshoz szükséges 280 pontot sem éri el, meg úgy is, hogy 470 pontja van. Szaktól, évtől, mindentől függően ha például idén valahova 400 pont kell, akkor nyilván senki nem jut be annál kevesebbel, tök mindegy, hányadik helyen jelölte meg a szakot.
2022. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Közkeletű tévedés, hogy előnyt élveznek a jelentkezésnél azok, akik az adott szakot első helyen jelölték meg (ugyanez igaz a középiskolai jelentkezésnél is, ott is mindenki be van szarva, hogy mit jelöljön meg elsőnek, és mindig az a válasz, hogy csak olyan sorrendet állítson fel mindenki magának, amilyen sorrendben akar iskolába járni).

Az, hogy hányan jelölnek elsőnek egy szakot, az csak presztízskérdés, vagyis minél többen teszik az első helyre, annál népszerűbbnek mondható, de a jelentkezés szempontjából nem számít.

2022. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!