Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan iratkozzák át szakközép...

Hogyan iratkozzák át szakközépből gimnáziumba? Egyáltalán lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Rosszul döntöttem, rájöttem hogy inkább a gimnázium való nekem mintsem a szakközép. A jelenlegi iskolám nagyon gyenge, és a színvonal is nagyon alacsony. (elaludt a tanár órán, szakmai órákon van hogy a tanár bejelenti hogy vége az órának és elmegy, így 3 szakmai órából jó ha egy teljeset meg szokott tartani). Édesanyám nem segít, mondván hogy "hadd aludjon a tanár".

El vagyok keseredve.

16/f


2022. ápr. 16. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz ki egy gimit, aztán a szüleiddel együtt menjetek be az igazgatóhoz, ő elmondja, hogy milyen feltételekkel lehet róla szó. Az, hogy különbözeti vizsgákat kell tenned azokból a tárgyakból, amiket a gimiben tanulni fogsz, a minimum, arra számíts.
2022. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szeptembertől másik suliban folytasd. Ha jó tanuló vagy , simán átvesznek. Egy szakközép is lehet nagyon jó, ha majd tovább akarsz tanulni, gimibe menj.

Elég gagyi lehet ez az iskola.

2022. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
AZ első nagyon jól írta le, hogy mint csinálj.
2022. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes szeptemberig várni. Érdemes minél előbb kideríteni, hogy (akár csak szeptembertől) milyen feltételekkel vennének át (ha egyáltalán).
2022. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gimibe menj át, hanem egy másik szakközépbe, ahol jobb a tanítás. Egyébként bármilyen szakmára elmondható, hogy önnáló tanulás és érdeklődés nélkül sosem leszel jó benne. Valahogy vészeld át ezt a hátralévő 2 évet és utána ha már dolgozol a szakmában, többet fogsz tanulni 1 hónap alatt mint a 4 éves oktatás alatt. Nyárra keress gyakorlati helyet, akár ingyen is vállaj 4-6 hetes szakmai gyakorlatot. Milyen szakmát tanultál eddig? Én azt folytatnám, mert érettségi után valszeg egyből el tudsz kezdeni dolgozni a szakmában és pénzt keresel, építed a jövődet. Ha meg nagyon akarsz egy diplomát, akkor elvégzed levelezőn.
2022. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha meg nagyon akarsz egy diplomát, akkor elvégzed levelezőn."

Vagy akár nappalin, ahogy egy gimi után tenné. De azért tényleg jó, ha van egy szakma a kézben B tervnek, nem csak az, hogy egyetemre akar menni valaki - mert mi van, ha nem veszik fel egyből?

2022. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!