Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humánosnak van esélye reál...

Humánosnak van esélye reál szakon?

Figyelt kérdés
Nyelvszakot végeztem, nyelvtanulásban elég jó vagyok, de magán a szakon nem voltam penge, ez tény. Most fogok egy évet dolgozni a végzettségemmel kapcsolatos területen, mostanában viszont kitaláltam hogy informatikát is szeretnék tanulni. Figyelembe véve, hogy elég humános működésű az agyam (gimnázium óta), viszont minden áron akarom ezt az új dolgot, mennyi esélyem lenne ezen a szakon felsőoktatásban? Előtte persze egy emelt érettségi jövőre (vagy akkor majd kiderül?). Vagy ne felsőoktatásban tanuljam, hanem valahol máshol?

2022. ápr. 21. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Infot eleg egyszeru magadtol tanulni. Egyetem elitt megprobalhatod, hogy hogy megy
2022. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az rendben van, az öntanulás menne is, inkább a sok más tárgyra gondolok ami majd egyetemen várna. A tanrendet megnéztem persze, csak nem tudom hogy menne. Feltételezem ott inkább begyakorolni kell a tanulnivalót, és nem tudni kívülről mint egy tételt, persze most a többségre gondolok
2022. ápr. 21. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a humános számodra azt jelenti (nem az, de sokan így használják), hogy nagyon nem megy a matek/matekos gondolkodás, akkor nagyon nehéz lesz. Ha azt jelenti, hogy jó vagy a humán tárgyakból, akkor meg nem jelent ez semmit, lehet, hogy jól fog menni.
2022. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan így gondoltam. Az első állításod több mint valószínű.

Majd kibukok akkor. Meg ezt a humán szakot is alig végeztem el.

2022. ápr. 22. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed infón.

Kérdés, hogy melyik szak, melyik egyetem.


Illetve amit tegyél fel magadnak, mert én nem tettem fel amikor infóra jelentkeztem:


Mi motivál, hogy informatikát tanulj? (És tölts el pár órát ezzel a kérdéssel, kettesben. )


Melyik terület érdekel? Ha elképzelsz egy konrét területet, hogy el kellene mélyedned benne hogy reagálnál?


Én úgy vagyok infós szakon, hogy rájöttem, hogy én például nem vagyok reálos és inkább lehet, hogy a vizuális művészetek állnak közelebb hozzám :D

2022. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól érzed egyébként. Informatikában nagyon kevés dolgot lehet megtanulni. Nagyon sokat kell gyakorolni. És el kell tudni viselni a rendszed problémáit, keletkező hibákaf megoldani.


Mert, hogy itt rendszereket fogsz építeni ;)

2022. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5.: Az elképzeléshez egyetlen konkrét egyetem és szak tartozik hozzá persze, és semmi más, viszonylag kitaláltam ezt és vágynék is rá. De ha nem menne, még mindig ott vannak a szakmai képzések. Igazából a tervemben nem elvárás hogy csak egyetem, nekem az számít csak hogy a szakmában legyek, de mivel az egyetem a legerősebb ilyen téren, miért ne vegyem számításba.

Húú, hogy mennyi dolog motivál, majdnem 10 nyomós okot tudnék. Megosztanám ezeket privátban szívesen. Nem 18 évesen találtam ezt ki, az akkori szakom iránt kb. semmi nem motivált, egyszerűen menni kellett és csinálni valamit, és ebbe teljesen bele is nyugodtam. (Csak sikeres nem voltam)

2022. ápr. 22. 14:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Szintén ötösnek: amúgy én pont vizuális művészetből írtam a szakdolgozatomat (festészeti irányzat), angolul. Nézz bele és döntsd el mennyire áll közel.xD:D
2022. ápr. 22. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!