Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, a poroszos,...

Mi a véleményetek, a poroszos, vagy liberális oktatási modell a hatásosabb a gyerekek nevelése, taníttatása szempontjából?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A kettő ötvözete lenne a jó. Adódnak helyzetek, amikor igenis a poroszos nevelést kellene előtérbe helyezni, de nem állandóan. Vannak helyzetek, amikor lehetünk liberálisabbak, engedékenyebbek, és szabadabb felfogásban kell nevelni.

Ez a "húzd meg - ereszd meg" kategória.

2022. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abszolút egyetértek veled, bár én inkább a poroszos felé hajlok, már csak, mert magam is abban nevelkedtem, illetve látom amit látok, hogy milyenné is vált a tanár-diák viszony.
2022. ápr. 22. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is keverék, illetve tantárgy és életkor függő. Alsóban, sőt talán még általános iskolában is az lenne a lényeg, hogy az iskola megalapozza a gyerekeknek az érdeklődését, a tanulás iránti kedvet. A poroszos oktatással általában pont az ellenkezőjét érik el. Persze az a gyerek, akiben van kötelességtudat, meg olyan a személyisége, az csinálni fogja, mert meg akar felelni, de bizonyították, hogyha valaki kudarckerülésből, félelemből tanul, akkor az nem fog megmaradni. Az lenne a lényeg, hogy a gyerek szeressen tanulni, és kedvelje a tanárait.

Persze azt is tudom, hogy azért ez így általánosságban egy szép elmélet, de vannak olyan gyerekek, akiknél hogyha a tanár megfeszül, akkor sem tudja elérni, hogy bármit megcsináljon. De azért a legtöbb gyereket alsóban rontják el a tanítók.

2022. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
21%
A poroszos általában a lányoknak kedvezőbb, ezért tanulnak jobban az általánosban. A liberális általában a fiúknak. Persze lehetnek egyéni eltérések. A legjobb az élmény alapú oktatás, erről van info a neten. Ez mindenkinek jó.
2022. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy a lányoknak kedvezőbb, csak ők kevésbé lázadnak, próbálnak jobban megfelelni, mint a fiúk.
2022. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kekcsi ***** válasza:
33%
A poroszos biztosan hatásosabb. Az a hatása, hogy idegbeteg barmokat nevel a kedves aranyos kisgyerekekből. A liberális viszont hatÉKONYabb.
2022. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fricu1 ***** válasza:
38%

Nem könnyű a válasz - megpróbálom röviden:

A poroszos mindenkinek jó. Lehet, hogy nem fogja a kölök szeretni, de tudni fog. Akkor is, ha nincs kedve, ha teli van a hócipője - nincs duma, tegye a dolgát. Hatékony, valódi ismereteket ad, akkor is ha az a téma pont nem érdekes. Ma. Mert senki nem tudja előre hova veti a sors, mire lesz szüksége az élete során. Én sokszor voltam hálás olyan tudásért, amit akkor baromságnak gondoltam, de belém verték.

A libsi módszer csak annak való, akinek pont semmi szüksége rá. Annak nem, akinek kicsi hajlama is van a lazaságra, trehányságra.

Azok elvesznek a rendszerben. A gyerek nem megbukik az egyetemen, csak átütemez, tantárgyat ad le, stb. Soha, semminek nincs következménye, mindig van kiskapu, menekülési út. Ezért lesz a 8 félév 12 vagy több. Vagy soha nem fejezi be...

De a kisiskolásnak se jó. Attól gyerek, hogy ne tudja mi fogja érdekelni a jövő héten, a jövő évben. Majd mindegyiknek bekorlátozza a későbbi lehetőségeit a széles, átfogó alapoknak a hiánya. Nem lehet arra alapozni, hogy ma mit szeretne a kölök.

Én vagyok a felnőtt, én TUDOM, hogy a földrajz milyen fontos lesz neki később. Ha tetszik neki ma, ha nem. Ami alapokat kisiskolásként nem szed össze - soha nem is fogja.

Süket duma, hogy majd felnőtt(ebb) fejjel bepótolja. Nem fogja, mert nem lehet.

2022. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!