Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is célszerűbb...

Szerintetek is célszerűbb lenne, ha a gyerekeknek, azt is megtanítanák, már az iskolában, hogy mit kezdjenek, bizonyos krízis helyzetekben?

Figyelt kérdés

Én itt egy fajta felvilágosításra gondolok, ha mondjuk párkapcsolatban bántalmazzák az embert, hajlamos azt gondolni, a bántalmazott fél, hogy:

-"ez normalis"

-"az én hibám, feldühítettem"

-"majd megváltozik, ha eléggé szeretem" stb.


De ha már fiatalon elmagyaráznánk nekik, hogy ez nincs rendjén, talán nem lenne, ennyi tragédia.


Ami engem különösen zavar, hogy olyat hallok, hogy valaki megöli, a saját gyerekét, mert bosszút akar állni, a másik félen. Vagy, a gyerek szeme láttára öli meg, azt a személyt, akit állítólag szeretett.



2022. ápr. 22. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem így is elég sok elfoglaltság van, nem kéne ezt is beépíteni. Etika órán előkerülnek ilyen jellegű témák. De alapvetően a szülőnek kell ezzel foglalkoznia.
2022. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Elméletileg erről szólna az etika, amit lehet választani a hittan helyett. Az már más kérdés, hogy a legtöbb helyen ezen az órán filmet néznek, meg pl. Ha töri tanár tartja az órát, akkor ott is törit tanulnak…
2022. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülőknek kellene végre tisztességesen ellátniuk a kötelességeiket és praktikusságra nevelni a gyerekeiket, nem pedig mindent az iskolától várni.



Az iskola elsősorban elméleti tudást, továbbtanuláshoz megfelelő alapokat, általános műveltséget ad, nem arra tanít, hogy ne legyél egy életképtelen darab kula, aki egy tojást sem tud magának főzni. Ez a szülő dolga



Épp ezért lenne szükséges alkalmassági tesztet és képzést végeztetni emberekkel, hogy ha már teherbevágták magukat, ne legyen hiába az egész. Ezt nekik kellene tudni és átadni. Nekik kellene figyelni a csemetéikre és arra, hogy tudjanak alapszinten boldogulni. Különben minek nekik gyerek?

2022. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1,2 Válaszoló én inkább arra gondoltam, hogy lehetőleg évente egyszer beszéljenek 1 órát erről, a gyerekekkel. Abban egyetértek, hogy a család dolga lenne, de sajnos van, hogy a gyereknek, a saját családja miatt kell, a segítség. Például, a verbális bántalmazás is iszonyú lelki fájdalmat okozhat, nem, hogy a fizikai és a szexuális. És persze nem minden család tökéletes, van ahol a gyerek azt látja, hogy normális, ha megverik egymást, a szülők.


3 válaszoló, itt gyakran az a baj, hogy a kormányt nem érdekli, hogy milyen körülmények között nevelkedik, egy gyerek, csak legyen minél több. Nem számít, hogy az anyuka, egy 13 éves kislány, ahogy az sem, hogy a cigány telepen van vagy 10 pulya egy családban, persze, a családiért és míg, a kölykök éhen döglenek, a szülők henyélnek és isznak (tisztelet, a kivétel). Amit én tartanék jó megoldásnak, az csak egy sci fi filmben lehetséges, a valóságban, max 1000 év múlva. Valami implantátum kéne, ami megakadályozná, a teherbe esést, amíg az ember el nem határozza magát, hogy gyereket akar. És persze, valami mentális vizsgálat, amit minden felnőtt családtagon elvégeznének, hogy például nincs-e valakinek pedofíliára hajlama, vagy nem-e hajlamos öngyilkossággal fenyegetőzni, ha a gyerek nem azt csinálja, amit ő akar (ezt az utolsót tapasztaltam és pokoli érzés, ha az egyik szülőm ezzel manipulál).

2022. máj. 4. 10:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!