Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Par nap mulva töri érettségi....

Par nap mulva töri érettségi. A negy év alatt nem sok mindent tanultam .Hogyan tudnék felkészülni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 26. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
kidolgozott tételsorod van? Akkor vágtába fogj hozzá a tanuláshoz. Mindből egy kicsit.Ami elég egy 2-hez. Sok sikert.
2022. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Csicsky ***** válasza:
100%

Én az írásbeli feladatlapokat és a további anyagokat ajánlanám a figyelmedbe, amik alapján megtudhatod, hogy mire számíts az írásbelin, milyen feladatok várhatók, így talán könnyebb lesz a felkészülés. Itt megtalálod 2005-től 2021-ig az érettségi vizsgatárgyak feladatlapjait a javítási-értékelési útmutatóval együtt (középszintű, emelt szintű):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] - tételek és feladatsorok

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha Google keresőjébe beírod: dload-oktatas.educatio.hu, akkor itt is kiad egypár anyagot az érettségivel kapcsolatban.

A matektanár a suliban is ezeknek a segítségével készít fel a matek érettségire, gondolom, neked is a segítségedre lehetnek.

2022. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedj, hogy könnyű tételt húzol. Nekem sikerült kihúznom anni a 48-as szabadságharcot, amitől nemigen van könnyebb tétel. Le is érettségiztem 4-esre, pedig egész sulis történetem alatt kettesekkel rúgdostak át, mert alapvetően reál agyam van és mindig utáltam a törit...
2022. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 NTBS ***** válasza:
90%
Korábbi érettségi feladatsorokat nézd át. De elég veszet fejsze nyele. Történelem tanárként írom.
2022. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most pár nap alatt megtanulni, de akárcsak bebiflázni, bemagolni is akárcsak az időszámításunk kezdete óta eltelt 2000 év történelmét is nos,ez globálisan - ez valljuk be, mission impossible, azaz lehetetlen küldetés.

Én főbb, fontosabb témákat néznék át, minden nap legalább 10-et, és lesz, ami lesz.

2022. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magyar érettségin voltam így. Mondjuk én mindent átnéztem (2001-ben érettségiztem, akkor kezdték el buherálni az érettségit, azon az éven vezették be az OKÉV-et, hogy Győrbe kellett felküldeni az érettségi dolgozatokat, azon az éven pont a matematikát kérték be).

Magyaron meg kihúztam Weöres Sándort. És mire nem maradt időm bele se nézni?Weöres Sándorba. Máig nem tudom, hogy csináltam, kihoztam 4-esre.

2022. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A tételeket nézd át, és mindegyikhez írj pontosan 5! kulcsszót, ami köré felépíted az anyagot, így ha rájuk nézel, fel tudod idézni őket könnyen.

Nekem sosem segítettek a korábbi feladatsorok, nem is értem miért hajtják ennyire.

2022. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Hogy rutint szerezz. Sokszor ismétlődnek a feladatok, igaz, más megfogalmazásban. De a tatárjárásról most se lehetne sok minden mást írni, mint 2017-ben. Jó az, ha van egy kép az ember fejében, hogy milyen szempontokat pontoznak. Könnyebb, mint a könyv felett görnyedni órák hosszat. Atlaszból egy gyenge hármast simán össze lehet hozni.
2022. ápr. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az írásbelinél lehet töri atlaszt használni, szóval nézz bele, és tanuld meg használni. Első ránézésre nem nagy segítségnek tűnik, de több van benne, mint gondolod.
2022. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tanultál eddig semmit, és lövésed sincs semmiről, akkor a hátralevő pár napban már nem lehet csodát művelni. Ezt mondaná bármely érettségi tantárgy szaktanára bármelyik tantárgyból.

Ilyenkor a vastagbetűs törzsanyagot kell átolvasni, hogy minden tárgyból tudj valamit írni. Amennyire tudom, még matekból is az az érvényes, hogyha valamit elszámolsz valahol (ezer dolgot el lehet számolni ezerféleképpen, ezer helyen), de a logikád jó, akkor ha a végeredmény nem is jó, de a levezetésed helyes, arra is jár pont. (Míg ha teljesen rossz a levezetésed, de a végeredmény tökéletes, azt meg úgy veszik, hogy csaltál, puskáztál, és automatikusan 1-es.)


Mindent átnézni ennyi idő alatt lehetetlen.

2022. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!