Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi diploma ki tud...

Egyetemi diploma ki tud váltani érettségit egyetemi felvételi eljárásnál?

Figyelt kérdés
Nézegettem kíváncsiságból felvin az egyetemeket és az jutott az eszembe, hogy én akinek van egy középszintű matek és fizika érettségie amit még 15 éve csináltam és 2 mérnöki diplomám tudnék-e jelentkezni fizika BSc.-re vagy több diploma mellett újra kéne érettségiznem, mert elvárás egy felsőfokú érettségi a felvételinél?

2022. máj. 1. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Az általános érettségi emelt feltételt igen. A szakon elvárt bemenetet általában nem.
2022. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ezt érdemes az adott egyetemtől megkérdezni, mert nincsen központi szabályozás arra, hogy ilyenkor melyik végzettségeket fogadják el.
2022. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, és nem. Van olyan egyetem, ami pl. nem számít diplomából pontot. Ilyen pl. az ELTE.


De van más egyetem, ahol igen.


Ez a Debreceni egyetem pl.



Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


Figyelem!

A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből. Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett, illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is idegen nyelven tette le.


Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre vagy osztatlan tanárképzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja. A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése.



Alapképzésben (főiskolai vagy egyetemi képzésben, alap- vagy mesterképzésben szerzett oklevelek esetében):


- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;


- 4 (jó) minősítés esetén 350 pont;


- 3 (közepes) minősítés esetén 300 pont.



A figyelembe vehető oklevelek szakonként eltérőek, további információ az egyes szakoknál található!

2022. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

"Igen, és nem. Van olyan egyetem, ami pl. nem számít diplomából pontot."

Ezt már csak azért is kizártnak tartom, mert semmilyen esetben nem az egyetem számít pontot, hanem egy központi rendszer...

2022. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Huuuu komolyan? Nahát ezt idáig senki nem tudta. XD


Végülis az egyetem dönti el, hogy a diplomáddal feltételezhetsz e hozzájuk, és ha igen,

2022. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező jobban jársz, ha írsz a felvi-nek egy emailt és megkérdezed tőlük, az én kolléganőmnek nem kellett emelt érettségit csinálnia diploma azt is kiváltotta. (legalábbis ezt mondta)
2022. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!