Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A novellaelemzésben ha csak...

A novellaelemzésben ha csak azt írtam le 550 szóban, hogy mi történt az egész novellában az jó nem?

Figyelt kérdés
Valami 35 pont kéne a novellaelemzésből hogy ötös legyen a magyar

2022. máj. 3. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az annyira nem jó. Ha csak a tartalmat írtad, történetet meséltél biztos nem lesz 35 pont. Azért elemzés, mert ki kellett volna elemezni a lényegét és mondanivalóját. Bár ebbe nehéz belekötni ha felülvizsgálják hogy mi jó és mi nem, szóval ha aranyos a javító tanárod erre is kapsz majd pontokat, bár 35-öt nem hinném.
2022. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondanivalojat es a lényeget is kiirtam. Csak nem hogy mi a novella mufaja meg ezeket
2022. máj. 3. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj, ha csak konkrétan a cselekményt írtad le, az nem túl jó. Sőt teljesen felesleges a cselekményt leírni, mert azt nem értékelik, hanem az elemzést.
2022. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kisérettségiben is hasonló stílusban írtam és ötöst adott rá.


Kiírtam a cselekményt, lényeget, mondandót, jellemeztem a szereplőket stb

2022. máj. 3. 21:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Megadtam hogy milyen időkben, hol játszódhatott a cselekmény
2022. máj. 3. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ugye a megadnak kb. négy szempontot, hogy mit fejts ki. Ez a minimum aminek meg kell lennie, ha ez meg van akkor nagyjából okés. De szerintem rendben van.
2022. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jó amit írtál, mivel nem csak a tartalmat írtad. (Az ott megadott szempontokat nem ismerem, ha belefoglaltad akkor szerintem nincs miért aggódni.)
2022. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Jó van az
2022. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon nem mindegy, hogy mit értesz az alatt, hogy leírtad a cselekményt. Ha magyaráztad az eseményeket, hogy mi miért történt, az már jobb. A novellaelemzés sokféle lehet, milyen szempontot adtak meg? A novella szerkezete, a jellemek felépítése, a szerzői nézőpont elég fontos dolgok, ha ez kimaradt, szerintem 5 nem lesz.
2022. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!