Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2022/23-as tanévtől a...

A 2022/23-as tanévtől a mesterképzésre beiratkozóknak is kötelező lesz minden egyetemen a testnevelés?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron végzek alapszakon, ahol nem kötelező a tesi. Kaptam nemrég Neptun üzenetet, hogy segítsek kitölteni kérdőívet, hogy milyen sportot akarnának szívesen a hallgatók, amiben az is állt, hogy a 2022/23-as tanévtől az elsőéves hallgatóknak kötelező lesz minden egyetemen a testnevelés. Én 2023 őszén kezdeném a mesterszakot, ahol szintén nem kötelező a testnevelés, de akkor ott is az lesz? Nem találtam konkrét jogszabályt erre, csak híreket, hogy minden nappalisnak kötelező lesz most ősztől kezdődően aki elsőéves lesz. Mielőtt valaki írná, hogy mi a bajom vele, kibírom, mert másnak is van: hetente kétszer járok edzőterembe, nem szeretnék egyetemen azzal foglalkozni, hogy zuhanyozzak le tesi után a mocskos nyilvános zuhanyzókban meg hurcibáljam a tesicuccot. Plusz nem akarok egyszerűen egyetemen sportolni, nem véletlenül edzek egyetemen kívül. Ráadásul nem is biztos, hogy ki tudom váltani az edzőteremmel, hisz nem sportegyesületnél vagyok. Tudom, hogy egy egyetemi testnevelés teljesen más, mint amilyen a közoktatásban van. Azért érdekel, hogy nekem is kötelező lesz-e a tesi mesterképzésen, mert akkor levelezőre fogok jelentkezni.
2022. máj. 4. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Alapszakon kotelezo a tesi
2022. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom 1# miért lett lepontozva, nálunk alapszakon és LEVELEZŐN kötelező volt a tesi (csak 1 félév, és max 2x4 óra volt)
2022. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Minden alapszakon legyen az orvosi vagy kertészmérnöki kötelező tesi van 1-2 félév.

Mesterszakon pedig csak nappalin volt tesi levezőn nem

2022. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

3-as, nem minden alapszakon kötelező, az én szakomon se az és tudok még jó párról ahol szintén nem az.


Az én kérdésem igazából az lenne, hogy valaki jobban tudja-e tőlem ezt az új jogszabályt, hogy vajon az összes nappali mesterképzéseken is kötelező lesz-e a tesi.

2022. máj. 7. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én osztatlan szakomon sem volt tesi, nem tudok ilyen hírről, de lehet az egyetemek már kaptak valami fülest a nagyvezér újabb elmebeteg ötletéről.
2022. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én alapszakomon nincs kötelező tesi és nem hallottam róla hogy ez változna. Mondjuk nem lepne meg ha bevezetnék, de tök felesleges idegeskedni miatta.

Jártam korábban olyan osztatlan szakra, ahol az első 4 félévben volt kötelező tesi. A tárgyfelvétel ugyanúgy ment, lehetett választani, és nyilván volt aki felvette a haladó kickboxot vagy versenyezni járt a cheerleader csapattal, de mindig voltak akik csak elücsörögtek ping-pongozás közben, vagy 4 féléven keresztül ugyanarra az asszonytorna jellegű aerobikra jártak.

2022. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!