Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha nemtudok...

Mit csináljak ha nemtudok szószerint semmit megtanulni és az irodalomtanárom rend szerint a hülye memoriterei miatt akar megbuktatni? (óránként 1 karó amíg nem tudom az adott verset)

Figyelt kérdés

Ilyen rosszindulatú nőt életemben nem láttam. Gyomorideget kapok ha meglátom, ha aznap irodalom is van tuti h elvan qrva ez egész napom. Végzős vagyok egy közgazdasági szakközépben, de irodalomból még a 10.es tankönyvet most fejezzük be ha minden jól megy(Aranynál járunk). Itt porosodik a polcomon a vadiúj 11.es és 12.es TK a polcon amihez hozzá se nyúltunk, de a tanárnő azt állítja h ő nagyon jó tanár és biztos be fogjuk fejezni érettségiig. Na ennyit a tanárnőről. A közgazdasági definíciókat meg ilyesmiket simán megtom tanulni nagyon gyorsan, megtanulok 1-2 kulcsszót és már köré is tudom rakni a többit.


Az lenne a konkrét kérésem, hogy adjatok pár tanácsot verstanulás terén, vagy azzal kapcsolatban, hogy mit tudok csinálni ezzel a kedves nőszeméllyel h leálljon (vagy végső esetben kirúgják) ilyesmi... (a hejesirási hibákért boccsi azis tutkóra az ő hibálya (csak vicc:D, de a kérdés az halálkomoly szal légyszi írjatok pár értelmes választ)


2010. szept. 16. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

hát ez elég gáz... Igazgató vagy osztályfőnök nem tud tenni valamit? Már csak azért is, mert 12.-ben a 10.-es könyv végén járni nem épp jó tanítási módszer. Hogy fogtok így leérettségizni?

Verstanulás terén nem tudom, mi okosat lehetne mondani. Mindenki más technikával tanul. Én pl úgy tanultam a verseket, hogy jó sokszor elolvastam, utána soronként megtanultam, majd elmondtam egyszerre egy versszakot, majd egy újabb versszak soronként, akkor a két versszak összemondása, végül hagyni kell egy napot a teljes vers ismétléséhez. De van aki úgy jegyzi meg a verseket, hogy a kezdőbetűit a soroknak felírja valahova (tábla, pad, papírlap) és akkor a tanár nem lát mást, csak egy halom betűt... Esetleg elképzelni egy képsort a vershez és azt felelevenítve megtanulni. Készíthetsz magadnak vázlatos rajzokat is hozzá, tedd látható helyre, arról se mondja meg senki, hogy micsoda, hacsak nem avatod be :)Az az igazság, hogy mindenkinek saját módszere van verstanuláshoz, remélem Te is minél hamarabb megtalálod a sajátodat. És sok sikert!

2010. szept. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sanszos hogy diszlexiád van.

Ha szerzel róla papírt akkor nem pattoghat többet.


Én is diszlexiás vagyok, meg kell tanulni kezelni. Nem gáz.

Verset úgy tanultam, hogy magnóra felmondtam, majd lefekvéskor folyamatos lejátszásal az ment.

Alva tanul az ember. :)

2010. szept. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Jó tanács verstanuláshoz:


- zenésítsd, vagy reppesítsd meg!


- énekeld el.


- változtass a ritmusán, vagy vigyél bele ritmust mert úgy lehet csak tanulni.


- mond fel mp3 ra, és hallgasd állandóan.

2010. szept. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem Kecskemét véletlen? xD

Szerezz papírt a diszlexiádról... mást nem tudok kitalálni. vagy 4évig hogy ment?

2010. szept. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én kméti vagyok... melyik sulira gondoltál utolsó:D
2010. szept. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De Kecskemét XD

úgy néz ki nem csak nekem van vele problémám.... mondjuk nem is csodálom;

de suli nevet meg tanár nevet légyszi ne írjatok, ha még elolvasná az brutkó lenne;

mondjuk nemtom mivel tudna még jobban megszivatni...


Verset úgy próbálok tanulni mostanában hogy megkeresem youtube-on valami jó versmondó előadásában és hallgatom és naggyából belemegy a fejembe. De így is több nap szerintem míg megtanulom.

2010. szept. 17. 09:54
 7/12 A kérdező kommentje:
jah amúgy sztem ez nem diszlexia, jól olvasok meg az írásom is jó
2010. szept. 17. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:
akkor mond fel a verseket mp3-ra és hallgasd meg nagyon-nagyon sokszor
2010. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Amikor utáltam verset tanulni, mindig inkább elreppeltem :D Hidd el, hogy így könnyebb lesz:) de próbálhatod valami metál előadásban is, v akár opera:D hidd el, nem csak magadat fogod szórakoztatni, de beléd is rögződik. Csak felelésnél nehogy elkezdj ott kornyikálni :)
2010. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...jah amúgy sztem ez nem diszlexia, ..."


Számtalan formája és súlya van a diszlexiának (pl én is jól olvasok).

Nem kell megijedni tőle csak tudni kell kezelni.

2010. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!