Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, nálatok van már...

Egyetemisták, nálatok van már kollégiumban vendégfogadás/külsős befogadás? Ha nincs, mivel indokolják?

Figyelt kérdés

A mi egyetemünkön a COVID I. kitöréséig volt az, hogy külsős is vehetett ki 1-1 éjszakára vendégszobát, vagy ha valamelyik kollégista nem aludt bent épp, akkor az ő és a szobatársai hozzájárulásával aludhatott ott "idegen".

Na ezt a COVID kirobbanásakor (2020. március) megtiltották, azóta ezek folyamatosan szünetelnek, (sőt, még napközben sem mehet fel idegen pl. csapatmunkát csinálni).

Ennek oka azért furcsa, mert a COVID-nak ugye már pár hónapja kvázi vége - tehát a veszély ami miatt tiltva volt a vendégfogadás/külsős belépés, már elhárult.

A kérdést azért tettem fel, hogy van-e ahol még ilyesmi van - magyarán a COVID miatt akkor bevezetett szigorítások "úgymaradtak"? Ha van még ilyen, mivel indokolják*? Mik lehetnek a lehetséges indokok? Melyik egyetemen hogy megy most ez a fent leírt kollégiumi szituáció?


*Hallottam már olyat is nálunk, hogy most meg az ukrán balhé miatt nincs vendégfogadás, de ezt kötve hiszem, mert az nem függ össze szorosan se a férőhelyekkel, se a kollégisták egészségének veszélyeztetésével, ami indok a COVID-nál érthető volt



2022. máj. 11. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A veszélyhelyzet június 1-ig tart.
2022. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van vendégfogadás már lassan egy éve. Éjszakára is, de az bonyolultabb, mert nem mindig van hely a vendégoktatók miatt.


Előtte a covid miatt nem lehetett

2022. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lassan egy éve... Értem, akkor úgy tűnik, nálunk ilyen szigorú és/vagy félős a vezetőség.
2022. máj. 11. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!