Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok egyetemen miért butították...

Sok egyetemen miért butították le a szakokat azzal,hogy megszüntették a szakirányokat?

Figyelt kérdés

Én MSC-re járok jelenleg, nem néztem eléggé utána,hogy itt,hogy folyik ez a képzés.Kiderült,hogy nincsenek szakirányok, elég kötött az órarend.

A régi tantervben voltak szakirányok.


Megnéztem több egyetemnél is, ott sincsenek.Kisebbségben vannak azok az intézmények, ahol vannak.


Miért kell lebutítani a szakokat?

Az egyetem lényege pont az,hogy a diákok maguk válogatják össze a tárgyakat egy adott keret szerint és nem odavágják eléjük,hogy "nesztek".


2022. máj. 16. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen szerintem arányaiban többen mentek mesterképzésre, és ezért volt is értelme több szakirányt fenntartani. Manapság sokan megelégszenek az alapszakos diplomával.


Valahol azért ironikus úgy panaszkodni a képzés "lebutításáról", hogy neked se volt annyi eszed hogy megnézd előre a tantervet :D

2022. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem néztél utána?

Általában a kevés jelentkező miatt csinálják. Lehet, hogy van 2-3 szakirány, de ha mindenkinek ugyan az az egy kell akkor felesleges fenntartani a többit. Valószínűleg a szakirányok tárgyait így belerakják a képzésbe.

2022. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"de ha mindenkinek ugyan az az egy kell "


Ha meg nem ugyanaz kell, akkor a szakosodásnál beböfögik, hogy sajnos csak azt az egy adottat hajlandóak elindítani, ami az egyetemnek kedves. Akinek nem tetszik, vonuljon el félre, isten hírével.

1 évvel a hátad mögött nyilván elfogadod max köpsz egyet a lábtörlőre kifelé menet.

#sohanemtörténtmeggödöllőnpéldául

2022. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ilyenről még nem hallottam, sajnálom. Szegeden volt, hogy 1 ember másra jelentkezett és neki elindították, pedig évről évre 1-2 választja azt.
2022. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyenes ágú szakoknál a mesterképzés a puszta papírnál nem sokkal ad több használható dolgot. Nálunk sokan azért mentek mesterre, hogy ott elmenjenek gyakornoknak vagy duális képzésre és legyen gyakorlatuk. De úgy ennyi.

Én is sokat gondolkoztam rajta, de nekem is tök felesleges lenne a gyakorlaton kívül elbaxni 2 évet. Ha tovább is megyek, akkor valószínű, hogy “csak” 1 éves szakirányú továbbképzésre.

Na és akkor innentől kezdve, nem fognak szakonként 5 emberre (nálunk ennyi a létszám általában mesteren) 2-3 szakirányt meghirdetni. Én is láttam olyat, ahol 3 szakirány volt és 3 diák, mindegyik másikat akart. Végül egy szakirány lett belőle…

2022. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4

Akkor az az ember szerencsés volt. Nem mindenhol indítanak 1 embernek szakirányt. :(

2022. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahová én járok, ott "papíron" vannak szakirányok, de olyan kevesen jelentkeztek, hogy csak egy indult el, az amit a legtöbben jelöltek a nyári rangsoroláson.
2022. máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!