Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek kitűnőre, ha...

Érettségizhetek kitűnőre, ha nyolcadikba nem írtam túl jó központi felvételit?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2022. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet 100%-os választ adni.

Az érettségi eredményének mibenléte függ:

- Képességektől.

- Motivációtól.

- Szokásrendszerektől.

- Lelki beállítódástól.

- Előismeretektől.

- Tanulásmódszertantól.

- Tananyag minőségétől.

- Tanár képességeitől.

2022. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvávnvalóan igen, ugyanis a kettő teljesen független egymástól, de azért érdemes figyelembe venni, amiket a második válaszoló írt. Az érettségin egyedül annyi számít, hogy épp akkor, adott helyzetben hány kérdésre tudsz helyes választ adni. Ez aránylag független pl. az iskoládtól, az IQ-tól, az egyéb képességektől, a tanulmányaidtól... Valamennyire mindegyik számít(hat), de közel sem biztos, hogy olyan nagy szerepük lesz az eredményekben.

Volt közepesen tanuló osztálytársam, aki teljesen jó érettségit írt, de igazából 4 évig lusta volt tanulni. De attól még nem volt hülye. Hasonló lehetséges fordítva: bárki ronthat az érettségin, az is, aki kitűnő. Kicsit félreértelmez egy kérdést, és máris bukott jó pár pontot. De az érettségin bármikor lehet javítani, akkor is, ha rosszul sikerült, és akkor is, ha a felvétlin csak 2 pont hiányzik a mondjuk 465-ös ponthatárhoz. De a 8.-as felvételi elég kismértékben határozza meg a jövődet, szóval nyugi. :)

2022. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen mert semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. Ha a kitűnő érettségit úgy érted, hogy mindenből 5-ös, simán van rá esély, ha készülsz, meg olyat választasz választottnak, ami tényleg megy is, de érettséginél a százalék a lényeg, nem a jegy. De egyik sem a valódi tudásod tükrözi, én az egyik emelt nyelvi érettséginél úgy elrontottam a hallásértést, hogy csak na, pedig tudom a nyelvet és mindent értek, csak nem volt elég időm elolvasni és értelmezni rendesen a feladatot. Szóval ha rosszabbul sikerülne, nem azt jelenti, hogy buta vagy.

Ez alatt a 4 év alatt sokat fogsz változni úgy is, én ugyan 5 éves gimibe jártam, de teljesen más voltam 14 évesen tanulás meg intelligencia, tudás szempontjából is, mint 19 évesen.

2022. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!