Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozzak az iskolából?...

Kiiratkozzak az iskolából? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem. Idén nem voltam a helyzet magaslatán. Osztályfőnököm diszkriminál folyamatosan.

Privát üzenetben írnék konkrétumokat, nem akarom mindenki előtt.

Az összes tanárral ki jövök, csak vele nem, és ott próbál belém rúgni ahol tud.



2022. máj. 25. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Elég lenne osztályt váltani.
2022. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Hagyd az oskolát a fenébe. Én is érettségiztem 20 évesen, most 31 éves vagyok és mivel utálok dolgozni, így többnyire munkanélküli voltam eddig is és ezután is egy csóró, alkoholista, munkakerülő leszek. Te is eljuthatsz ide, ahol én tartok, még csak érettségire sincs hozzá szükséged.
2022. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Iskola váltásra gondoltam utolsó.

Első az sajnos nem játszhat. Minden osztály különszakos. (Pl A emelt idegennyelv B emelt Biológia-Kemia)

2022. máj. 25. 18:57
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

És tudsz olyan másik iskolát, ahova az adott szakkal átmehetnél? Minél előbb hívd fel az igazgatót, ha van ilyen, de ha át is vesznek valahova, osztályozóvizsga lehet a feltétele több tárgyból is...

Akkor már egyszerűbb lenne kibírni még egy évet...

Az ofődet kerüld el, a többi tanárral kommunikálj.

Ne legyél hülye, hogy egyetlen ellenszenves valaki miatt lemondasz az érettségiről!

2022. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Gimis vagyok, de matek faktos. Nem akarok lemondani, átmenni simán.

Az a bajom, hogy az ofőm érettségi tantárgyat is tanít, ezáltal ott tud nekem keresztbe tenni ahol akar. 12.-ben lesz egy 1 hetes osztálykirándulás, de kijelentette, hiába fizetem ki, nem mehetek el, mert problémás gyerek vagyok, rossz a magatartásom. Azt mondta, ha valaki beszól nekem, nem fogja vállalni, hogy bedurcizok.

Nem szokásom, utoljára ilyen szeptemberben volt... Az más kérdés, hogy depressziós vagyok, és erősebbek az érzelmi ingásaim, de senkit sem bántok.

Igazgatóhoz nem akarom vinni. Én konfliktust kerülni szeretnék, nem erősíteni...

2022. máj. 25. 21:32
 6/16 anonim ***** válasza:

"érettségi tantárgyat is tanít, ezáltal ott tud nekem keresztbe tenni ahol akar"

Nem, ez még messze nem ezt jelenti. Vannak az érettségi bizottságban más tanárok is. Meg előtte a tanári karban is. Ráadásul azt mondod, a többivel nincs gond.


"12.-ben lesz egy 1 hetes osztálykirándulás, de kijelentette, hiába fizetem ki, nem mehetek el, mert problémás gyerek vagyok"

Ehhez joga van.


De egy osztálykirándulásnak semmi köze az érettségihez.

Szervezhettek másik osztálykirándulást is nélküle, amin te is ott lehetsz.

2022. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"depressziós vagyok"

Aki ezt a diagnózist adta, mit szól ehhez az egészhez?

2022. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7, beszéltem vele erről, azt mondta, hogy menjek át lehetőleg esti iskolába.
2022. máj. 26. 18:19
 9/16 anonim ***** válasza:

"Osztályfőnököm diszkriminál folyamatosan."

-És hány ilyen eset lesz vagy van hogy gőgös hülye oktató/tanár miatt a diák nem érheti el céljait,és tönkreteszik idegileg?


Az ilyen eseteket inkább szankcionálni kéne például megrovással vagy időszakos fizetés csökkentéssel,egyből fordulna a gőgösség...

2022. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aha, és akkor ki tanítana? Egyébként is az, hogy egy tanárral nem jön ki az egyik diákja a több száz közül, még nem jelenti azt, hogy alkalmatlan és csak és kizárólag árt nekik.


Ahol emberek vannak, ott hülyék is vannak. A diákok között is meg a tanárok között is - pont mint bármelyik másik szakmában. De az is lehet, hogy igaziból egyikükkel sincs semmi komoly, csak egyszerűen nem kompatibilisek egymással.


Az ilyen konfliktusokat megtanulni kezelni sokkal fontosabb tudomány az életben, mint amire az osztályzatokat osztogatják az iskolában, úgyhogy, kérdező, az érettségi legyen a cél, ne ezzel a tanárral foglalkozzál.

2022. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!