Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha elhagytam a...

Mit csináljak ha elhagytam a diákigazolványt?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, kb 3 hétig járok ebbe az iskolába. Ma szembesültem vele, hogy elhagytam az igazolványt. Ilyenkor nem tudom mi lenne a teendő. Egyetemi alkalmassági elbeszélgetés, egy emelt és két középszintű szóbeli áll még előttem. Nem tudom fog e még kelleni, vagy egyetemen kapok e újat.

2022. máj. 30. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nyilván kapsz újat, mert más intézményben fogsz tanulni.

A diákigazolvány csak a diákoknak járó kedvezmények (például utazás, diákmunka) miatt kellett. Ha nincs meg, akkor utazni sem utazhatsz diákként, szóval ha az ellenőrnek nem tudod felmutatni, akkor megbírságolhat. Ezen kívül nem nagyon lesz rá szükséged.

Szóval jobb lenne, ha előkerítenéd valahonnan. Esetleg jelezheted az iskola titkárságán, ők kiállíthatnak ideiglenes "diákigazolványt". Az érettségi után is ilyet fogsz kapni, mivel a diákigazolványt le kellene adnod (ami most nem fog sikerülni), azzal fogsz majd tudni október 31-ig utazgatni.

2022. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell, mert az egyetemen csak beiratkozás után tudod intézni a diákit, azaz agusztus vége körül. Addig meg elesnél a diákkedvezményektől, ha bemész a suli titkárságba ott megmondják mi a teendő, az biztos hogy adnak addigra ideiglenest.
2022. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!