Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ELTE pszichológia...

Szerintetek ELTE pszichológia szakon milyen magas ponthatár várható?

Figyelt kérdés

Emelkedést vagy csökkenést vártok? 450 fölé is mehet a ponthatár?

Sokaktól hallom, hogy a szóbelik miatt idén emelkedni fog mindenhol, de nekem a 450 feletti már elég horribilisnek tűnik. 😳



2022. máj. 31. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
447
2022. máj. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Idén még többen jekentkeztek, mint tavaly. Én 1-2 pontos emelkedésre számítok. Horribilis, de valamiért mindenki azt hiszi ő jó pszichológus lenne, mert szeret a barátaival lelkizni és jobb ötlete nincs, boldog-boldogtalan ide adja be, ez felnyomja a pontokat. Nézd meg levelezőn Budapesten mennyi szokott lenni a Károlin és rögtön elhiszed, hogy 450 pont felé mehet.
2022. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Off: a 2. válaszra reagálva, és az a szomorú hogy a jó része első-másodévben kihullik, mert rájön hogy nem (csak) erről szól a pszichológia :D

Volt egy lány aki az első vizsgaidőszak környéken ment el, mert ő ilyen beszélgetős-szeretem az embereket címmel jött (volt egy óra ahol erről beszélgettünk és mondta az oktató hogy no offense de az ilyen motivációjú hallgatok fognak kiesni először, és lám igaza lett).

2022. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tavalyi 449 után akár mehet 450 fölé is, de nem várok nagy növekedést. Ha esetleg csökkenés lenne, az valami véletlen folytán kialakult, 1-2 ponttal alacsonyabb ponthatárt eredményezhet (ismétlem, szerintem). Egyébként én is ilyen 446-452 közöttit tippelnék.

Szintén off, de a második és harmadik válaszolóval tökre egyet tudok érteni. Nem azért buknak ki emberek, mert annyira durvák bizonyos tárgyak, hanem mert hamar leesik nekik, hogy:

1. Nem leszel attól feltétlen jó pszichológus, hogy szeretsz lelkizni a barátaiddal, sőt...

2. Bizonyos hiedelmekkel ellentétben ez nem annyi, hogy elvégzed az egyetemet, aztán mész 15 ezer/50 percért magánba, és pár év alatt kimondottan jó lesz az anyagi helyzeted. Hanem menni kell szakképzésre, módszerspecifikus képzésekre, el kell vállalni időnként kimondottan rosszul kereső munkákat, mert magánba nem mer menni az MA után az, aki bármennyi önismerettel is rendelkezik... Szóval elég sok elképzelés van az emberek fejében erről a szakmáról, és jelentős részük úgy hamis, ahogy van.

És tényleg gáz, hogy van, aki mondjuk 80-85% körüli érettségikkel nem jut be pszichológia szakra azért, mert más "szeret lelkizni", de nem képes hiteles forrásból tájékozódni azzal kapcsolatban, hogy valójában milyen is ez a szakma (és ezt úgy mondom, hogy engem elsőre simán felvettek, szóval nem irigykedem senkire).

2022. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!