Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kemény munkával tényleg be...

Kemény munkával tényleg be lehet hozni az értelmi képességekből fakadó hiányt?

Figyelt kérdés
Tehát egy kevésbé okos ember is érettségizhet mondjuk kitűnőre vagy jelesre?

2022. jún. 2. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem.
2022. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2022. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kellő motivációval és szorgalommal egy érettségin ez simán teljesíthető. Egyetemen is nagyrészt a szorgalom számít.
2022. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most van egy esetről tudomásom... Adott egy osztály, benne két tanuló... az egyiknek jó a készsége, de lusta, csak akkor tanul, ha dolgozat közeleg, a másik nem olyan jó képességű, de szorgalmas.

Év elején az okos volt előnyben, amikor még a másik is csak átlagos szorgalommal rendelkezett, de mostanra megfordult a helyzet. Totális alázattal már a szorgalmasnak jobb az átlaga, mint az eseti tanulónak jó készségekkel.

Így lett közöttük jegykülönbség is...

2022. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos határig be lehet hozni, és az érettségi bőven ezen a határon belül van.
2022. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne dőlj be az agymosásoknak.

Nem kell kitűnőnek lenned. A cél a tudás, információ szeretete.

2022. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

A kérdés arról szólt, hogy egy alacsonyabb intellektusú ember is képes-e elérni a kitűnő szintet. Higgyétek el, hogy nem. Persze iskolafüggő, spec suliban igen, de ott mások a távlati célok.

Nem rosszból, de nem kell mindenkinek kitűnő érettségi és diploma. Alacsonyabb intellektussal lehet valaki kiváló varrónő, asztalos, vagy az autószerelők legjobbja... de nem kell hamis ábrándokat kergetni, és de pláéne nem kell felbiztatni, hogy menni fog, mert nem fog.

2022. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én átlagon felüli voltam, emelt érettségi műszaki tárgyból is 90% os, az egyetemen mégis csak átlagos vagyok, vagy talán az se. Vannak nálam okosabbak, ez van. De nem is ez számít.
2022. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!