Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen felvettem egy...

Egyetemen felvettem egy szabadon választható tárgyat, elvégeztem, levizsgáztam. Tanulmányi osztály ezek után meg tudja csinálni, hogy letörölnek arról a tárgyról?

Figyelt kérdés

Nem volt szükségem alapból kreditek miatt szabválokra. De benne volt a pakliban, hogy az egyik kötelező tárgyam nem sikerül, akkor nem lesz elég kreditem. Sikerült a kötelező tárgy, így kreditem biztos lesz elég.

Viszont ez a szabvál csak 3as lett, ezért rontja az átlagom. Idén biztos nem lesz vele gond, de 1 év múlva félek, hogy pont átcsúszok fizetősre emiatt. Ha nem lett volna ez a szabvál, akkor meg pont 3,5 felett lenne 2 félév átlagom. (Ez mind spekuláció, lehet, hogy jó jegyeket szerzek és simán jó átlagom lesz, vagy annyira rosszak, hogy így se-úgy se lett volna meg az átlagom)


Tanulmányi osztály ilyen esetben tud segíteni? Le tudnak még törölni a tárgyról? (Persze kifizetném a kredit, bünti bármilyen díjat, mert még mindig olcsóbb lenne, mint a félévekért fizetni)



2022. jún. 3. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átsorolásnál nem csak a legutóbbi két aktív félév eredményét nézik? Egy év múlva ilyenkor nem fog számítani az a 3-as amit most szereztél nem?
2022. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy az utóbbi két aktív félév számít csak. Szóval az utóbbi két félév átlaga és hogy elérted-e a minimális kreditet (ami 36 ha jól tudom). Szóval neked 1 év múlva ilyenkor nem fog számítani a 2021/2022-es év, csak a 2022/2023-as.
2022. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ősszel passzívon leszek :D A tavaszi félévet feleztem el, meg hoztam át pár tárgyat az előző félévről a mostani félévre. Szóval jövőre a 2 tavaszi félév fog nekem számítani.
2022. jún. 3. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem szokták megengedni. Ha mindenki csinálhatná ezt, akkor elég nagy káosz lenne.

Próbálj meg inkább írni a tárgyfelelősnek, hogy buktasson meg, és akkor nem számolják be az átlagodba.

2022. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!