Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Makroökonómia vagy az ökonomet...

Makroökonómia vagy az ökonometria fontosabb tárgy egy közgazdásznak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Makroökonómia a fontosabb szerintem.
2022. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet így különválasztani (nem véletlenül létezik a makroökonometria sem). Az ökonometria módszertani tárgy, elengedhetetlen ahhoz, hogy mondjuk elemező közgazdász legyen valaki, illetve szerintem a kritikus gondolkozáshoz is szükséges nagyon. Makro nélkül viszont nehezebben látható át a gazdaság, hogy mi hogy működik (bár attól függ, melyik közgazdasági iskola makro nézeteit vesszük, némelyik szintúgy nem mond semmit a valós működésről), mit lenne érdemes kutatni. Tehát összességében, én úgy gondolom, hogy együtt járnak, a makro megadja az alapokat, mikről tudsz egyáltalán gondolkozni, utána egyre mélyebbre bele tudsz menni témákba, szemlélet, az ökonometria meg egy eszköztár, amivel a releváns kérdésekre választ tudsz adni. Elemző közgazdásznak mindkettő extra fontos. Üzleti közgazdásznak meg attól függ, az ökonometria mint módszertan mindig jól jön, de ha mondjuk soha nem dolgozik így számokkal, akkor a makrot mondanám fontosabbnak, legyen legalább fogalma a körülötte levő folyamatokról.
2022. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Data Scientist vagyok, nálunk értelemszerűen az ökonometria a sokkal fontosabb. Ha az üzleti életben akarsz dolgozni, vagy adattudós akarsz lenni, akkor az ökonometria alapvető.
2022. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!