Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek valaha rendeződni...

Szerintetek valaha rendeződni fog a Tanárok fizetése?

Figyelt kérdés
Idén megyek továbbtanulni Történelem - Földrajz szakos tanárnak és kicsit félek hogy, lehet rossz szakmát választottam.. Viszont ezek ellenére én szeretem nagyon a Történelmet és a Föcit is.. Ha más nem lesz akkor megyek vele tovább Doktori képzése , de én bízom benne hogy csak rendeződni fog a végtelenségig nem mehet így szerintem…

2022. jún. 5. 12:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Most alakult új kormány, amelyben még oktatásügyi miniszter sincsen. Szerinted?
2022. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Soha.
2022. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Ameddig a fidesz van, addig biztosan nem. De hát ez kell a népnek, sorozatban negyedjére szavazzátok meg őket 2/3-al, mit rinyáltok? Ez kellett, élvezzétek!
2022. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
3. Azért ez az általánosítás hogy Ez kellett nekünk mi választottuk... Én nem a Fideszre szavaztam... De igen én is ezt látom hogy ameddig a Fidesz van hatalmon ez lesz.. Buta emberek kellenek, őket lehet szépen formálni az évi egyszeri 5-10 ezer forintos utalványokkal.....
2022. jún. 5. 13:13
 5/35 MDaniel98 ***** válasza:
92%
A közeljövőben nem fog rendeződni, de miért is kellene rendezni, nincs rá társadalmi igény, sőt a legtöbben úgy gondolják, hogy a tanárok így is sokat kapnak.
2022. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Ne menjél tanárnak, csak magadat szívatod vele. Válassz valami más szakot, amivel a versenyszférában tudsz dolgozni, tanárként 40 évesen is napról napra fogsz élni. De te tudod, ha neked így jó lesz, hajrá.
2022. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

A tanárokkal az a baj, hogy a nagy többség tökéletesen elvan a munkahelyén a fizetéssel, ők azok, akik nem valók a pályára, mert nem is nagyon csinálnak semmit. És a van kisebb, de annál hangosabb többség, aki becsülettel elvégzi a dolgát, de ahhoz a munkához méltánytalan a fizetés.

Amíg nem csapnak az asztalra, és ilyen „egynapos” (2-3 órás) sztrájkokkal bohóckodnak, addig nem fogja őket komolyan venni senki.


Ha minden tanár egyszerre felállna, és azt mondaná, hogy innentől kezdve határozatlan idejű sztrájkot hirdetnek, akkor már egy idő után kénytelen lenne foglalkozni a kormány velük. A gond csak az, hogy a tanároknak sem nagyon vannak tartalékaik, így kénytelenek lennének felvenni a munkát, hogy ne halljanak éhen / tegyék ki őket az albérletből. És ezzel a kormány is tökéletesen tisztában van.

2022. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%
5 éven belül biztosan nem. 10 éven belül is minimális rá az esély. Ha mindenképp szeretnél tanárként dolgozni én a helyedben mindenképp elgondolkodnék azon, hogy főállás vagy félállás mellett vállalkozásban korrepetálni, érettségire felkészíteni stb. Így lehet, hogy ki tudod egészíteni a tanári fizetést, ha úgy látod majd, hogy marad ilyesmire időd. Lehet, hogy még félállás mellett is jobban megéri, mint teljes állásban alkalmazottként.
2022. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ez nagyon rossz ebben az országban hogy... Lehetsz bármi ezt mondják kis korunkban csak azt már nem teszik hozzá hogy jah lehetsz bármi csak pont megélni nem fogsz belőle lehet... Más országokban megbecsült szakma a Tanári szak..


Tudom hogy ezek nagyon messzemenő álmok de nagyon elgondolkodtam hogy a szak elvégzése után vagy a Történelem doktori vagy a Földtudományi doktorit elvégezném.. Tudom ez sok munka lesz de megélhetésileg jobban járnék vele szerintem.. És akkor azt is csinálnám amit szeretek tanítás / kutatás… Mondjuk utána jártam miket kell teljesítenem a bejutáshoz nem lehetetlen.. Viszont mind a 2 tárgyat nagyon szeretem.. Ha most kellene dönteni nem tudnék, hogy a két tárgy közül melyiket válasszam.

2022. jún. 5. 14:04
 10/35 MDaniel98 ***** válasza:
93%
Igazából szerintem az egyetemi fizuk se olyan jók, egy tanársegéd bérminimumot kap, adjunktus kb 220 nettót, a docensnél már szerintem elfogadható, de mire oda eljutsz középkorú leszel.
2022. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!