Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biztosan ki fognak rúgni az...

Biztosan ki fognak rúgni az egyetemről, mi fog ez után történni?

Figyelt kérdés

A szakon, amire járok kritériumtárgyakat kell teljesíteni és az egyiket az utolsó alkalommal sem tudtam teljesíteni, ezáltal 100%, hogy ki fognak rúgni. Jelenleg a második félévemben vagyok államilag támogatott finanszírozásban.

Az biztos, hogy jövőre újra fogok felvételizni (2023 Februárban) ugyan erre a képzésre (2023 Szeptemberben indulóra).

Nem vagyok biztos benne, hogy a procedúra miként fog megtörténni, illetve, hogy mi történik ez után és ebben szeretnék segítséget kérni azoktól, akik jártak már hasonló cipőben és/vagy tudják ennek a menetét.

Amennyiben egy éven belül újrafelvételizek felsőoktatási képzésre, akkor is vissza kell fizetnem az eltöltött féléveim költségének a felét vagy ez esetben mentesülök ez alól?

Hivatalosan meddig vagyok még hallgató (meddig használhatom a diákom)?

Az jobb, ha én adom be a hallgatói jogviszony megszűntetését vagy ez semmi előnnyel nem jár majd?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2022. jún. 9. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem egyoldalúan megszünteti a jogviszonyodat. Ez fog történni.

Ha jövőre ugyanerre a szakra újra felvesznek, akkor a képzési idő másfélszeresébe, amely a diplomaszerzés határideje támogatott képzés esetén, ez a 2 félév is bele fog számítani.

Ha elvégezted, akkor 20 éven belül a támogatott félévekkel azonos számú félévet kell itthon dolgozni. Ha ezt nem teljesíted, akkor kell fizetni.

2022. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy kell értesítenem valakit, hogy én tervezek újrafelvételizni, így nem kell fizetnem? Vagy ez hogy megy?

2022. jún. 9. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálnod, a FIR-be minden adatot hivatalosan bejegyeznek minden tanulmányról.
2022. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! További szép napot neked!
2022. jún. 9. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom hogy lehet megbukni egy tárgyból, ha valaki tanul. Én annó biológusi mscn végeztem, de mindenből elsőre átmentem, legrosszabb jegyem a 3-as volt. Pedig ez nem könnyű szak. Persze a matekos szakokkal nem tudom mi a helyzet, azokat nem szeretem.
2022. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Ha nem tudod mi a helyzet, ne mondj véleményt.
2022. jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Személyes gondjaim vannak, mentális beteg vagyok és stressz alatt magamba zuhantam. Nagyon nem hiszek magamban, így elég nehéz bármit is megcsinálnom. Azért fogok újrajelentkezni, mert viszont nem szeretném feladni. Azóta őjra tudok a szakpszichológusomhoz járni és gyógyszeres kezelésben van részem.

Kérlek ne ítélkezz mások felett, örülök, hogy te ilyen simán le tudtál diplomázni mester szakon is. Gratulálok.

2022. jún. 10. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ki fognak rúgni? Első körben lehet csak átsorolnak önköltségesre.
2022. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Okés, nem szóltam, sorry. Jobbulást.
2022. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Aki nem teljesíti a kritériumtárgyak egyikét is (amit nem tettem), azt elbocsátják az egyetemről.


#9 Köszönöm, de ez sajnos velem marad egy életen át, kényszerbeteg vagyok.

2022. jún. 10. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!