Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szóbelin egy tárgyból van...

Ha szóbelin egy tárgyból van A és B tételsor akkor a felet egybe számít?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha tegyük fel az A tételt tökeletesen elmnodod és a B-t nem tudod akkor átmehetsz az érettségin vagy mind a 2-ből kell a minimumot teljesítened?

2022. jún. 10. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőből a minimumot kell teljesítened !

Ennek pont ez a lényege...

2022. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tanartol fugg, nekem volt mar olyan is hogy a kettobol egyutt kellett osszehozni, de olyan is hogy a kettonek kulon legalabb 2nek kellett lennie hogy sikeres legyen a vizsga
2022. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érettségin mennyire van A és B tétel, de szóbelin az elérhető pontok 12%-át kell elérned ahhoz, hogy érvényes legyen a vizsga. Ez az EGÉSZ SZÓBELIRE vonatkozik, nem külön az A és külön a B tételre. Tehát ha az A-t elmondod tökéletesen, akkor megvan a 12% (más kérdés, hogy ha ezzel együtt sincs meg a teljes érettségire a 25%, attól még bukhatsz).


Ha ugyanez egy egyetemi vizsgán lenne, akkor ott az lenne a válasz, hogy a tanár dönti el (esetleg a TVSZ valamilyen szinten szabályozza). Nekem volt olyan tárgyam is, ahol két ZH-ból átlagosan kellett a kettes szintet elérni, és olyan is, ahol külön-külön is meg kellett a kettesnek lennie. Ugyanígy ha lenne A és B tétel, úgy mondhatná a tanár, hogy elég átlagosan megugrani a kettes szintet a sikeres vizsgához, meg azt is, hogy külön-külön meg kell lennie a kettesnek.

2022. jún. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!