Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így idegen nyelv szempontbó...

Ez így idegen nyelv szempontból nem lenne megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bocsánat, ha buta lesz a kérdésem. Jövőre érettségizek. Konduktornak szeretnék tanulni. Megnéztem a felvételi követelményeket..

Biológia,magyar, történelem, angol és német érettségim lesz. (matekból felmentésem van) Viszont itt azt írják, hogy “egy idegen nyelv”. Akkor kettő nem lenne érvényes?:


[link]



2022. jún. 15. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak 1 nyelvet fogadnak el, viszont egy másik nyelvből tett nyelvvizsgáért pontot kaphatsz.
2022. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A nyelvvizsga dolog nem is lenne baj, hiszen az meg van már.. Viszont akkor így angol helyett valami mást kell keresnem..:/

2022. jún. 15. 22:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem kell mást keresned. Azok a konkrét felvételi tárgyakra vonatkoznak, amiből mindenkinek kettő van (pl. orvosin csak biosz és kémia/fizika). Jelen esetben ez a magyar és egy másik a többi felsorolt közül. A többi tárgyad pedig jó úgy, ahogy van, hiszen fel vagy mentve matekból.

Viszont egy 2016-os, archivált tájékoztatót nézel. Itt a mostani:

[link]

2022. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
húúú, basszus. Most megnyugodtam. Akkor így rendben lesznek a tárgyaim is. Nagyon köszönöm!!
2022. jún. 15. 23:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :) Viszont szerintem olvasd át a pontszámításos tájékoztatót, hogy teljesen kitisztuljon a kép:

[link]

2022. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha matekból felmentésed van, mert diszkalkuliás vagy, akkor a konduktor szakon gondban leszel. A konduktor szak ugyanis alapfokú pedagógusképző szak, amely többek között matematika-oktatásra is képesít, és mint ilyenben, van matematika is. Ott nem kaphatsz felmentést a matematika alól, mint a gimnáziumban, az előírt tárgyakat ugyanis mind el kell végezned, különben nem kaphatsz diplomát. Én a helyedben mielőbb kapcsolatba lépnék a Pető András Karral, és megérdeklődném, hogy van-e lehetőséged és mit lehet tenni egy diszkalkuliással. Valószínűleg semmit: fel kell vállalnod a matekot. Neked kell eldöntened majd, hogy mennyire súlyos a diszkalkuliád, látsz-e esélyt magadnak. De lehet, hogy eleve azt mondják majd neked, hogy diszkalkuliásan nem javasolnak konduktornak. Mindenképpen most írj nekik vagy hívd fel őket a nyári szünet előtt, mert ha ez az út nem járható, más pályát kell választanod.
2022. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

ma 8.07

igen, igazad van. Tegnap este megnéztem az oldalukat, és kizáró oknak fel volt sorolva a diszlexia, diszkalkulia stb.. Szóval mondhatni esélyem sincs ide, és kereshetek mást. Kicsit csalódott vagyok, de még mindig jobb, hogy most derült ki, mintha a jelentkezésem beadása után..

2022. jún. 16. 08:34
 8/16 A kérdező kommentje:
De akkor most végülis egyik pedagógusképzőn sincs úgymond “esélyem” ilyen szempontból, ha nekem felmentésem van?
2022. jún. 16. 08:39
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Sajnálom, hogy eszerint igazam volt a konduktor szakkal kapcsolatban. Ha pedagógus szeretnél lenni diszkalkuliával, lehetsz, de semmiképpen nem óvodapedagógus vagy gyógypedagógus vagy tanító, mert ezekben van matek. Más szóval a nagyobb és ép (nem sérült) gyerekek oktatását kell választanod. A két szakos, osztatlan (5 éves) felső tagozatos vagy gimnáziumi tanári szakpárokon egyáltalán nincs matek, amennyiben mindkét szak bölcsész szak. (S természetesen a diszkalkulia nem kizáró ok.) Pl. magyar-történelem, angol-német, ének-zene-vizuáliskultúra, meg hasonlók. Nekem is van ismerősöm, aki diszkalkuliával elvégzett egy ilyen tanári szakpárt. A szakpár egyik szakjából viszont emelt érettségit kell tenned, így egyik szaknak olyat kell válassz, amelyből ezt fel tudod vállalni. S egyben azt is tanácsolom, hogy több egyetemre is add be a jelentkezésed a választott szakpáron, mert néha egyes szakpárok egyes egyetemeken a kevés jelentkező miatt nem indulnak el. Sok sikert!
2022. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, szociálpedagógián sem kizáró ok, de javítson ki valaki, ha tévedek. Bár ez megint csak másabb irány, mint a többi.
2022. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!