Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha egyetemi...

Mi történik akkor, ha egyetemi vizsgán személyazonosság ellenőrzésekor kiderül az egyik hallgatóról, hogy nem is ő a vizsgázó, hanem valaki más és az adott hallgató aki nincs ott, annak a személyijét mutatja fel?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen csak elméleti. Vajon van olyan egyetemista, aki bepróbálkozik ilyennel, hogy elküld mást vizsgázni a nevében, annak ellenérte hogy majdnem minden egyetemen néznek személyit?
2022. jún. 22. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
BTK hatálya alá tartozó cselekedet.
2022. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek bőven. Állítólag a Műegyetemen vannak, akik pénzért vállalnak ilyesmit (éppúgy, mint beadandó-írást). Az írásbeli vizsgákon nem minden oktató kér mindig személyit, és így meg lehet úszni az efféle csalást. Gondolj bele: ha egy előadóteremben mondjuk 80-an vizsgáznak, hát egy fél órába telne körbemenni és mindenkinek a személyijét a vizsga előtt ellenőrizni. Én is tanítottam régebben egyetemen, s volt, amikor eltekintettem a személyazonosság ellenőrzésétől, mert nem volt kedvem ezzel pepecselni. Az efféle csalás különösen a levelezősök körében lehet könnyű, ugyanis oktató legyen a talpán, aki a félév 3 konzultációján az összes hallgató arcát megjegyzi. Nagyon kicsi a lebukás esélye.
2022. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom. Bár jobban nem gondoltam át, de én a BME-re járok, többször is volt, hogy többszázan írtunk zh-t/vizsgát és a tanárok, vagy demonstrátorok körbejártak és végignézték a fényképes igazolványunkat. Miért ne néznék?

(Ez nem a kérdésre volt válasz, hanem egy megjegyzés, hogy azért mégsem ilyen egyszerű ezzel csalni szerintem.)

2022. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
#3: Eszerint a BME szigorú, de hidd el, nem minden egyetem az. Nálunk annak idején az ELTE-n az írásbeliken egyáltalán nem volt személyazonosság-ellenőrzés. S később, egyetemi oktatóként én is gyakran eltekintettem tőle. Egyébként pedig ez tipikusan egy olyan cselekmény, aminél még lebukás esetén sem lesz soha senki megbüntetve. Ugyanis elég a csalónak annyit mondani, amikor elkérem a személyijét, hogy "bocsánat, otthon felejtettem az irataimat". Ilyenkor az oktató nem tehet mást, mint hogy elfogadja ezt az indokot, és az illetőt kiküldi a vizsgáról. Nincs jogköre személyi motozásra és nemigen fog telefonon sem rendőrt hívni, mert az megzavarná a vizsgát, és nem tolhat ki az összes többi hallgatóval ezért. Így aztán az illető egyszerűen elkullog és soha nem derül ki róla, hogy voltaképpen kicsoda. Aki helyett pedig vizsgázni akart, arra nem lehet rábizonyítani, hogy ő küldte. Mondhatja azt, hogy hirtelen rosszullét miatt nem jelent meg, és soha nem is látta az illetőt, azt sem tudja, kicsoda.
2022. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Faszt szigorú. Szakfüggő teljesen, nálunk sosem kértek személyit (szintén BME). Talán egyszer fordult elő valamelyik gazdasági tárgynál, de nem nézegették az arcát senkinek, elég volt, ha a neme stimmel, csak a nevét pipálták ki személyi alapján.
2022. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mike Ross-nak sikerült a Suits-ban, sokat is keresett vele.
2022. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a személyimen lévő kép picit sem hasonlót a mostani kinézetemre. Az arc formám sem, semmi.


Ott hosszú a hajam kb 60 kg vagyok, de jelenelg rövid a hajam, szakállam van és 110kg vagyok.


Még picit sem hasonlítok az ottani képre.


Ennek ellenére a BME-n mindiden ZHn és vizsgán megnézték a személyimet (hiszen ki kell rakni az asztalra, körbe járnak és rá kell nézniók) és soha sem hozták fel, hogy teljesen máshogy nézek ki.


Szerintem simán meg lehet oldani, hogy egy random embernek az igazolványával mész be vizsgázni. Szerintem csak azt ellenőrzik, hogy az igazolványos és a dolgozaton lévő név megeggyezik.

2022. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!