Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adnátok néhány hasznos tippet?

Adnátok néhány hasznos tippet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben leszek 9. osztályos (a gimi nem új, mert idén voltam nulladikos, nyelvi előkészítős).

Úgy érzem ebben az évben kicsit lazábban vettem a dolgokat, tekitve, hogy csak 2 főtantárgyam volt, viszont jövőre ez ugye megváltozik.

Szóval, ha valaki tud valami tanácsot adni, vagy csak mesélni az ő tapasztalatairól azt is nagyon megköszönöm!



2022. jún. 25. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Menj estire.🤷‍♂️ Ugyanazt az érettségit kapod, csak kevesebb munkával..
2022. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ühm köszi, de szeretem nagyon a gimimet és tanulni is szeretek szóval nem fordult meg a fejemben a suli váltás. :")

Meg azért estiről gyanítom, hogy nehezebb is bekerülni egy orvosi egyetemre.

2022. jún. 25. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is NYEK-es voltam, szóval ismerős a helyzeted:D

Szerintem ne félj, ez a legfontosabb! Bele fogsz rázódni, fel tudod majd te is venni a tempót:)

Biztos lesznek tantárgyak, amik érdekelni fognak (ha orvosira mész akkor pl. biosz, kémia/fizika), lesznek számodra semleges tantárgyak, meg lesznek utálatosak is. Fókuszálj a bioszra, kémiára/fizikára, meg az érettségi tantárgyakra (matek, magyar, töri, nyelv).


Egyébként ha tényleg orvosira szeretnél menni, akkor egy pacsit!😊 Nekem is az a célom:)

2022. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 nagyon aranyos vagy, köszönöm! Kb én is így állok a jövő évhez.

Igen, tényleg oda szeretnék. Esetleg van kedved privátban beszélgetni? :)

2022. jún. 25. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Szintén nyekes voltam, idén érettségiztem.


A sok nyelvóra és kevés tárgy után fura lesz, hogy bejön a töri, kémia, földrajz és társai. Szerintem ne aggódj a dolog miatt, valószínűleg romlani fog a teljesítményed egy picit, de lesz 4 éved javítani rajta.

Saját példám: nulladik évben 3 darab négyesem volt, 9.-ben pedig hat 4-es, és kettő 3-as. Ezen az évek során javítottam, utolsó évre összesen kettő 4-esem lett, az is olyan tárgyakból, amik nem érdekeltek semennyire (művtöri és biosz).


Azt javaslom, hogy élvezd ki a nyarat, a szünetet, szeptemberig ne foglalkozz ezzel :)

2022. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!