Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

a FIR (Felsőoktatási Információs Rendszer) 2006 óta működik, tehát 2006-tól vannak adatok arról, hogy hány támogatott féléve van az embernek.


jelen állás szerint nekem még több államilag finanszírozott félévem van, amit mesterképzésre vennék igénybe (alapdiplomámat önköltséges formában szereztem)... de 2006 ELŐTT államilag finanszírozott képzésre is jártam, amit soha nem fejeztem be, ám ha az egyetem, ahová most mesterképzésre megyek, figyelembe veszi a FIR indulása előtti időszakot is, tehát 2006 előttit, akkor kiderülne, hogy már elfogytak az ingyenes féléveim.


szerintetek ennek utána mennek az egyetemek, ha felvételin bejutok államilag finanszírozottra, hogy mi volt 2006 előtt?


vagy az az irányadó számukra, amit a FIR-ben látnak, hogy még vannak ingyenes féléveim?


azért kérdem, mert a 2006 előtti képzésemről 3 tantárgyat kreditként elismertek nekem most a krediteljárási folyamatban mesterképzéshez, de a neptunban is látszik, hogy azokat még 2006 ELŐTT teljesítettem (de diplomát azon a képzésen nem szereztem, ahogy mondtam, mert félbehagytam, de az már 2006 után történt.)


lehet ebből baj? elveszhetnek a meglévő ingyenes féléveim, ha nyomozni kezdenek, vagy észreveszik, hogy 3 tárgyat 2006 előtt tettem le, és már a FIR indulása előtt is volt hallgatói jogviszonyom?


2022. jún. 28. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.


2006 előtt mit jelent?

Tudomásom szerint a 2005-ös felsőoktatási tv. hozta be azt, hogy egy személy 12 államis félévet vehet igénybe max. Előtte ez korlátlan volt, ha elérte a ponthatárt (ha jól emlékszem).


Szerintem lényeges, hogy melyik törvény hatálya alatt kezdted el anno a szakodat, mert lehet nem volt levonás ha a korábbi törvény hatálya alatt kezdted.


"FIR (Felsőoktatási Információs Rendszer) 2006 óta működik, tehát 2006-tól vannak adatok arró"

Ez tuti? Attól hogy 2006-tól működik, lehetne benne up to date adatok, nem jelenti azt, hogy a 06 előtti adatokat nem töltötték fel.


Szóval én az alábbiakat nézném meg:

Felsőoktatási törvények, azok hatálya.

FIR működésre.

Oktatási hivatalnak megérhet egy levél nem a saját neved alatt szerintem...


Lehetséges, hogy a FIR jó adatot mutat.

2022. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 2006 előtti képzés pontosan mikor kezdődött?
2022. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2002-ben, de halasztottam is.


2006 után még volt ott aktív félévem (erről már van adat a FIR-ben), végül a hallgatói jogviszonyom megszűnt.


a FIR csak 2006-tól mutat adatot, olvastam olyanról is, aki szerzett már diplomát 2006 előtt, és nincs erről adat.


tehát nekem a FIR-ben az áll, hogy még vannak ingyenes féléveim.

2022. jún. 28. 15:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a FIR van, a Neptunban is látszik. Én először 2001-ben kezdtem szakot, és amikor 2015-ben másoddiplomára jelentkeztem, akkor már fizetősre kellett mennem, pont a már elhasznált félévek miatt.
2022. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nekem az önköltséges szakomon, ahol alapdiplomát szereztem, teljesen más volt a neptun kódom, mint az előző sulimnak, és az előző sulimnak nyoma sincs rajta.


neked akkor a FIR-ben úgy volt, h. van még ingyenes féléved?

2022. jún. 28. 16:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Írj a to-nak, hogy ebben az esetben mi a helyzet.
2022. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nem merek írni, olyan mintha magamat dobnám fel.

a fir-ben az áll, van több mint 5 ingyenes félévem, ha szólok, ki tudja mi lesz.

2022. jún. 28. 16:14
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es, tehát te befejezted a képzésed, szereztél ott diplomát, én nem.

te hánytól hányig jártál oda?

2022. jún. 28. 16:15
 9/13 A kérdező kommentje:

4-es, még egy kérdés, neked a neptunod ugyanaz volt minkét helyen? (nyilván azért látszódott.)


de a FIR-ben neked mi volt az egyenleg résznél (megmaradt félévek), hogy zéró, nulla?

2022. jún. 28. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:
A 2006 előtt megkezdett tanulmányokról az intézmény szolgáltat adatot a fir-be. Így a 2006 előtti időtől a képzésről kilépésedigig számolja az aktív féléveket. Amit erre a képzésre elhasználtál, az a 12-ből levonódik.
2022. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!