Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mibol lenne erdemes javitanom?

Mibol lenne erdemes javitanom?

Figyelt kérdés

Gap yearen vagyok erettsegi utan, szoval nem adtam meg be sehova sem a jelentkezesemet. Az eredmenyeim:

- angol emelt: 88% (5)

- magyar kozep: 93% (5)

- tori kozep 71% (4)

- biologia kozep 43% (3)

- foldrajz kozep 70% (4)

+ 1 angol C1, de nyilvan ez nem jelent elonyt

Matekbol nem erettsegiztem.

Ha a jogi kar lenne a cel (ME v. Karoli), akkor szerintetek mibol kene javitanom? Csinaljak tori es magyar emeltet? Vagy eleg lenne csak a tori?


2022. jún. 30. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

"Matekbol nem erettsegiztem."

Fel vagy mentve belőle, így anélkül is megkaptad az érettségit? Vagy ezt hogy kell érteni?

2022. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, fel vagyok mentve belole.
2022. jún. 30. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Én javasolnám a töri emeltet és szerintem a bioszon könnyen lehetne javítani még, nem olyan vészesen nehéz.
2022. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát jogra muszáj töri emeltet tenni, tehát az alap, hogy javítanod kell. Az angol emelted jó mellé, az rendben van. Ha dupláznál:

(Töri eredménye+ angol eredménye)*2+100

Ugye neked az angol 88, tehát kb 87%ra jó lenne megírni a töri emeltet, hogy biztos legyen a bejutásod.

A többivel ne foglalkozz.

2022. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4:


A felvi ezt írja:


Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.



történelem

közép v. emelt szintű érettségi


és


angol

közép v. emelt szintű érettségi



Tehát akár maradhat is a közép töri, ha azt kijavítja nagyon jóra, és van mellett más pluszpont.


De akár emelt törit is lerakhatja, a kérdés, hogy a plusz pont többlet mennyiben ellensúlyozza az emelt "rosszabb eredményét". Pl. nem nehéz közép törit 95%+-ra összehozni, míg egy emelt törit kevésbé. De ezt a kérdezőnek kell számolgatnia.

2022. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont az a célja, hogy el is végezze az egyetemet, akkor elég egyértelmű, hogy - jogi kart megcélozva - töriből kell javítania.
2022. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb. semmi köze nincs a törinek a joghoz. És ezt tapasztalatból mondom.
2022. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem mindkettőhöz sokat kell olvasni meg kb. be kell magolni adatokat, úgyhogy nem hiába az a felvételi tárgy(ak közül az egyik). Jellegében azért eléggé hasonlít, nem? Vagy ha nem arra, akkor melyik érettségi tárgyra hasonlít leginkább a tanulása?
2022. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A jogtudománynak van egy sajátos logikája, amit meg kell érteni, ehhez a törinek nem sok köze van, még az elsőéves jogtöri tárgyakhoz sem ad semmit.

Szerintem sokkal közelebb van a matekhoz, mint a törihez. De igen, sok mindent meg kell jegyezni, bár az csak az egyik láb, a másiknál az összefüggések, és a megértés van.

2022. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a matekhoz pont semmi köze, azt érteni kell, nem kell megjegyezni semmit. És pont a töriről mondják azt, hogy a logikáját is érteni kell, plusz tudni az adatokat.
2022. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!