Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz dátummal akkreditálták...

Rossz dátummal akkreditálták a tárgyaimat, most mi legyen?

Figyelt kérdés

egyetemen egy korábbi képzésemről befogadtattam kreditként pár tantárgyat, de mindegyiknél rosszul jelent meg a neptunban a dátum, h. mikor teljesítettem ezeket a vizsgákat.


azóta kiállították a diplomamellékletet, ott is rosszul van.


ezeket a tárgyakat évekkel ezelőtt akkreditáltattam, már nincs meg a dokumentum, amit beadtam hozzá.



egy e-mail viszont megvan egyik tárgy kapcsán, amit a tanszékvezető írt a sikeres vizsgámhoz gratulálva, abból kiderül, h. másfél évvel korábban teljesítettem, mint ahogy bevezették a neptunba.


elméletileg ezt a dátumot én is tudtam volna javítani neptunban, ha előbb észreveszem?


2022. júl. 2. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem hogy te saját kezűleg kijavíthattad volna ezt Neptunban. A kreditátviteli bizottságnak vagy a tanulmányi hivatalnak tudtál volna szólni hogy írják át.


De egyébként mi jelentőség van ennek most? Senki nem fogja nézni.

2022. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint a Tanulmányi Osztály munkatársa mindig a kreditelismerési kérelem benyújtása szerinti félévre vezeti fel az érdemjegyeket. Nincs jelentősége annak, hogy milyen dátum szerepel ott, mivel az elismert krediteket külön kezelik. (Nem vehetők figyelembe semmilyen átlagszámításkor)
2022. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es, mondasz vmit, igen, az a dátum van ott, amikor beadtam elismertetésre, de a másik tárgyaknál meg olyan korábbi dátumok, amikor még nem is voltam egyetemista.

attól félek, ha tovább megyek mesterre, akkor ezt úgy veszik, mintha már korábban elhasználtam volna államilag finanszírozott féléveket.

a fir szerint még vannak támogatott féléveim, de ami az akkreditált tárgyaknál szerepel olyan időpont,amikor még nem is volt sehol hallgatói jogviszonyom.

2022. júl. 2. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Nyugi, a kutya se fogja megnézni, hogy milyen dátumokkal akkreditáltatták a tárgyaidat. A FIR-ben legyen még felhasználatlan féléved, ez a lényeg.
2022. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ott van felhasználatlan félévem, pont belefér egy mesterképzés, meg még marad további két félévem.


de be kell küldeni tudod kreditbefogadásra az alapszakos tárgyaimat, mert a mesterképzésem nem ugyanaz lesz, mint ami az alapképzés volt.


és ehhez be kell küldeni a diplomamellékletet, és abban ott van tételesen felsorolva minden tantárgy, meg időpontok, és a neptunban is ott van a rossz dátum.

emiatt aggódok.

2022. júl. 2. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen. A FIR rendszerben egyértelműen szerepel, hogy állsz a támogatott félévekkel. Semmi köze nincs ennek ahhoz hogy a befogadott tárgyakat milyen dátumon adminisztrálták, nincs mibe belekötni. Nyugi.
2022. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A diplomaátlagodba beleszámították az elismert tantárgyak érdemjegyét?

Feltéve ha a szakodon az oklevél minősítésénél a halmozott súlyozott tanulmányi átlagot is figyelembe vették.

2022. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es, kost látom csak, amit írtál.

nem számították bele a diplomaátlagomba, se a súlyozott tanulmányi átlagomba sajnos, ha beleszámították volna, kitüntetéses diplomám lett volna.


a diplomamellékletben ez úgy néz ki, h. táblázatban fel van sorolva az összes tantárgyam, jegyek, dátumok, és amiket akkreditáltattam, azok külön kis táblázatban vannak.


épp ezért aggódok...

miért kérded ezt, min változtat ez?

2022. júl. 18. 10:15
 9/10 xp ali ***** válasza:
Te nem akkreditáltattál semmit. Te elismertettél tárgyat/kreditet. Az elismert tárgyak csak az összkreditbe számítanak be, az átlagba nem. Vszeg a beszámítás dátumát látod vagy azt a dátumot, amikor a tanulmányi hálód szt teljesítened kellett vna. Semmit se számít, nyugodj le, gratula a diplomádnoz.
2022. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


úgy van neptunba bevezetve és a diplomamellkletvben is az áll, h. akkreditálva.


az összkreditbe sem számították bele: 20 kreditnyit ismertettem el, és az áll, h. 160 kreditet telesítettem, nem 180-at.



nem érted, h. a dátum egyiknek sem felel meg? nem a teljesítést és nem az elismertetés dátumai.

2022. júl. 30. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!