Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme 30 évesen munkanél...

Van értelme 30 évesen munkanélküliként újrakezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés
2022. júl. 2. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen szakot hagytál abba és miért?

Miből fogsz megélni?

2022. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megbuktam. Azóta csak OKJt meg tanfolyamokat végeztem.


Bármilyen munkát elvállalok kivéve pl. katonáskodás háborúban vagy vmi ilyen veszélyes.

2022. júl. 2. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori haverom pont ezt csinálja, igaz Ő 27 évesen kezdett el egyetemre járni és teljesen más szakon mint amire korábbanjárt.


Ő gimi után rögtön ment egyetemre de annyira elege volt már a tanulásbó meg az iskolábajárásból plusz az egyetem messze is volt kollégium nem jött össze, albérlet szintén, így egy közelben élő rokonához költözött ahonnan csak 30 perc volt busszal az egyetem. Ő az első fél évet becsületesen megcsinála de már akkor látszódott rajta hogy kivan az egésztől így a második fél évet el sem kezdte, mondta hogy egyenlőre elege van a tanulásból, érezte hogy szellemileg egy hulla. Hazaköltözött és közölte hogy inkább elmegy dolgozni 1-2 évig vagygyárba, vagy segédmunkásnak, vagy valami üzletbe pakolni. Elment egy gyárba ott ledolgozott 2 évet mert jó helyet talált és gyűjtött pár dologra, közbe megcsinálta a jogsit, elment nyelvvizsgára mondta hogy ennyi tanulás belefért neki, aztán végül több évet dolgozott mert előléptették és lelkes volt. Amikorbeleunt és elkezdte Őt érdekelni egy másik szak akkor jelentkezett nappali tagozatra és mivel volt bőven pénze így közölte hogy egyetem mellett dolgozni fog majd és a tartalékaiból próbál meg élni legalább 1 évig aztán lehet levelezőn folytatja tovább. De ebből az lett hogy első fél évbe átment levelezőre és visszament a gyárba dolgozni így csak néha járt be előadásokra. Jelenleg már csak 1 fél éve van hátra, igaz volt egy fél év kihagyás más egyéb okok miatt, de mondta hogy h minden jól alakul akkor 2023 elején már meglesz a diplomája, és már úgy néz ki kilátásban van neki egy állás egyik csoporttársa segítségével.

2022. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele! Inkább tedd meg most, minthogy 50 évesen siránkozz, hogy meg se próbáltad. Én is most 27 évesen kezdek majd ősszel új szakot. Megvan már egy diplomám, de 19 évesen nem voltam még olyan világot látott, hogy rögtön tudjam, mivel akarok egész életemben foglalkozni, mire elvégeztem, már nem voltam érte olyan lelkes. Akkor ez tetszett, de közben rájöttem, hogy nekem kell még egy szakma, és nem érzem magam rosszul amiatt, hogy 27 évesen fogok ott ülni, míg más 18 lesz csak.
2022. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
de mi lenne, ha harminc évesen már munkát keresnél és dolgoznál, nem az egyetemen játszanád még tíz évig az éretlen kamaszt?
2022. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 5-ös, látszik, hogy te se vagy valami túlképzett. Tudod, hány olyat ismertem én az egyetemen, aki előbb dolgozott, gyereket szült, majd mikor már ovis volt a gyerek, csak akkor kezdte el egyetemet? És nem a sokadikat, csak az elsőt. Van, hogy valaki később jön rá, hogy kellene. 30 évesen még nem öregasszony, aki 70 felett megy, azt már én se értem. Egyébként a mai 18 éveseket én még úgy 5 évig nem is engedném egyetemre, olyan szintet mutatnak, hogy azt már gimiben se nézik el, nem érettek hozzá. Tudod, ide felnőttek járnak, nem kamaszok.
2022. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

30 évesen XDD

70 évesen sem késő, nem korhoz, inkább szellemi érettséghez kötött ez a dolog.


Sok sikert.

2022. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképp van értelme, még 10 évig jól fog az agyad. Addigra kell minél többet tanulni, rutint szerezni, hogy tudj mire támaszkodni, rátanulni.

Én középsuli után csináltam az egyetemet, de bőven voltak idősebb évfolyamtársaim is, sőt: durván minden 20-adikunk volt 40 feletti. Az látszott, hogy a felfogásuk már gyengébb, de ezerszer szorgalmasabbak és céltudatosabbak voltak mint mi, fiatalok. Inkább tanultak "izomból", de összességében nagyon hatékonyan.

Anyukám 40 évesen, 2 gyerekkel egyedül, munkanélküliként szerezte az első egyetemi végzettségét (az utolsót meg talán 60, de használta is őket aktívan).

Biztos lesz a jövőd, de persze jó irányt kell választanod. Műszaki tudományok, informatika, vegyészet, mezőgazdaság (biokémia, genetika, stb pl szép dolgok), közgazaságtan amire az idők végezetéig szükség lesz, és kevésbé kell hátszél mint egy jogi vagy orvosi területen.

2022. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Apámból így lett gyógyszerész, hogy 30+ jelentkezett a gytk-ra
2022. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van,ha olyan szakott csinálsz amine dolgoznál,és tudod fedezni a nappali oktatást
2022. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!