Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyat, hogy hamarább...

Lehet olyat, hogy hamarább elvégzem az egyetemet, mint 6 félév?

Figyelt kérdés
Megoldható ilyen, ha hamarább végzek a tárgyaimmal? Mi van olyankor, ha pl. már az ötödik félévben meg tudnám szerezni a 180 kreditet? Leadhatom az 5-ben a szakdogám, és mehetek államvizsgázni?

2022. júl. 2. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő, mert van, hogy nem hirdetnek meg egy adott tantárgyat csak minden X. félévben vagy egymásra épülnek annyira, hogy ténylegesen kell hozzá a 6 félév. De elméletileg van olyan helyzet, hogy lehetséges szerintem.
2022. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2022. júl. 2. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az első írja. Egyébként van lehetőség előbb leadni a szakdolgozatot és záróvizsgázhatsz is, ha minden feltétel teljesítve van. Lehetséges, hogy én is megpróbálkozok lefaragni egy fél évet.
2022. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előbb is mondták, szaktól és egyetemtől függ, hogy mennyire épülnek egymásra a tárgyak, illetve vannak meghirdetve keresztfélévben is.

Nálunk egy relatív nehéz műszaki szakon BSc-n nagyjából a lehetetlennel volt határos előbb végezni a mintatantervél, éppen az előbb leírtak miatt, MSc-n viszont már ha nem is egyszerűen, de megoldható volt. Én nem hajtottam ezt, és inkább dolgoztam mellette a második MSc-s évben, de több olyan ismerősöm is van, aki megcsinálta 3 félév alatt 4 helyett, mert BSc-n fél évet csúszott a ráépülések miatt, és nem akart az utolsó MSc-s félévére fizetni (mert elfogytak volna az állami félévei így).

2022. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, jó ezeket tudni.
2022. júl. 2. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi hozzászólók három dolgot, amely akadálya lehet az idő előtti teljesítésnek, nem említettek:

- A legtöbb egyetemen maximálva van az egy félév alatt felvehető kreditek száma. Azaz hiába tudnál egy adott félévben 45 kreditet felvenni, a Neptun rendszere nem enged csak mondjuk 38-at.

- A gyakorlatokra kötelező bejárni (nappalin maximum 3 hiányzás), különben azokat nem teljesítettnek veszik, ezért ha két ilyen óra ütközik, akkor egyszerre nincs értelme felvenni mindkettőt. Sajnos akár egyetlen ilyen véletlenszerű órarendi ütközés is elég lehet ahhoz, hogy ne tudd az idő előtti végzés tervét megvalósítani. Mondjuk az ötödik félévben van egy ilyen ütközésed, és a tervednek annyi, bármily frusztráló is ez.

- Nem minden egyetemen van minden félévben záróvizsga és diplomaosztó. Kisebb helyeken előfordulhat, hogy azt mondják: nem záróvizsgázhatsz januárban, várnod kell nyárig. Erre szerintem kérdezz rá beiratkozáskor, mert ha az adott helyen így van, akkor fölöslegesen hajtod magad, nem fogsz hamarabb diplomához jutni.

2022. júl. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. júl. 3. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, gyakorlatilag meg a hallgatók 70% -a csúszik. :)
2022. júl. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!