Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az, hogy az Eszterházy Károly...

Az, hogy az Eszterházy Károly Egyetem katolikus lett, tényleg ezeket hozza magával?

Figyelt kérdés

Itt olvastam gyakorikérdéseken, hogy kötelező keresztény tantárgyak, misék, hitéleti szakok várnak a 2022-es elsősökre, ez tényleg így lesz?

Puszta kíváncsiságból kérdezem, mivel esélyes hogy oda fogok járni és nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, pl. megkeresztelve sem vagyok.



2022. júl. 4. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha ez távol áll tőled, menj világi egyetemre.
2022. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül is ugyanúgy nagyon szimpatikus a suli, csak érdeklődni szerettem volna, hogy "befolyásolja"-e valamennyire az egyetemi életet az, hogy átvette az egyház
2022. júl. 4. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyházi ismeretek tárgy biztos lesz, de misékre járás nem. Ha lesznek hitéleti szakok, azok téged nem érintenek, mert nem oda jelentkeztél.

Minden egyházi egyetemen vannak hithez kapcsolódó tárgyak, amik kötelezőek.

A Károlin végeztem, ott is volt és szigorúan vették, volt akinek a jogi diplomája úszott el, mert nem tudta teljesíteni a tárgyat, ami pedig szerintem a legkönnyebb tárgy volt az egyetemen.

2022. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Ungabunga az atyával?

Persze csak ha fiú vagy. :D

2022. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Igyekeztem korábban utánanézni, de nem voltam biztos benne, hogy a dolognak mely része úgymond fakultatív és melyik kötelező, de akkor így már számolni tudok vele!
2022. júl. 5. 00:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én még azelőtt kezdtem ott,hogy katolikus lett az egyetem,szóval nekünk még nem volt és nem is lesz semmiféle KÖTELEZŐ hitéleti tárgy.Úgy tudom viszont,hogy az idén kezdőknek már lesz...

Vannak mindenféle egyházi események,de én még soha egyre se mentem el,amit az egyetem szervezett volna.Baj nem volt még belőle(egyébként levelezős vagyok).

2022. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az előző hozzászóló válaszát megerősíteném. De azzal, hogy az egyetem katolikus lett, embertelen is. Nem hallgatóbarát profithajhász szar daráló.
2023. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok az "előző hozzászóló". Egyetértek, bár szerintem eddig sem volt túl hallgatóbarát az egyetem.Ha újra választanék,már másképp döntenék,be se adnám oda a jelentkezésem.
2023. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hű! Melyik karra jártál? Én TTK-ra, és ott nagyon családias a légkör, de az egyetem katolikussá válásával egy csomó plusz költség merült fel, nagyon teljesítményorientált lett.
ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!