Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Új képzést kezdtem, de mégis...

Új képzést kezdtem, de mégis fizetnem/dolgoznom kell?

Figyelt kérdés

2019-2020 között elkezdtem egy egyetemi képzést, majd úgy döntöttem, hogy mégsem ezt akarom, és 2020 szeptemberétől egy másik képzést kezdtem el egy másik egyetemen. Ma kaptam az ügyfélkapun egy dokumentumot, amiben ez áll:

Megállapítom, hogy Ügyfél köteles a képzése megszűnésétől, azaz 2021.08.27. napjától 2024.06.22. napjáig 300 nap hazai munkaviszonyt fenntartani, mivel .... számú ösztöndíjához kapcsolódóan nem teljesítette az oklevélszerzési kötelezettséget.

Eddig arról volt szó, hogyha új képzésbe kezdek, akkor majd annak befejezése után keletkezik ez a kötelezettség, amit 20 éven belül kell majd ledolgozni, vagy kifizetni. Nincs pénzem most ezt kifizetni, 2024-ig meg esélytelen az, hogy 300 napot dolgozzak, mikor 2024.01 hóban fejezem be a tanulmányaim?



2022. júl. 5. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen dátum a 2021.08.27.?
2022. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Kérelmet nyújthatsz be arra vonatkozóan, hogy a rövid határidejű munkaviszony-fenntartási kötelezettséget ne a hallgatói jogviszony megszűnésétől számítsák, hanem a határozat közlésétől. (Erre van egy formanyomtatvány a honlapjukon.) Így lehetőség nyílik a teljesítésre, feltéve ha mellette munkarendet is váltasz a jelenlegi szakodon, azaz levelező tagozaton folytatod. (Ezt általában augusztus végéig lehet kérelmezni)


Ha nem teljesíted a döntésben foglaltakat, akkor sajnos valóban fizetni kell.

2022. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a 300 napból arra következtetek, hogy 2 félévet tanultál a korábbi szakon, mivel 150 nap felel meg egy félévnek. Sajnos jogos/jogszerű a döntés, ugyanis egy félév után lehet következmények nélkül váltani.
2022. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen 2 félévet végeztem el. Utána váltottam azonnal, viszont felhasználtam 2 passzívat, mert úgy gondoltam, hogy majd párhuzamosan végzem a kettőt. Végül az első szakot otthagytam a passzív felévek után, ezért 2021 a dátum.
2022. júl. 5. 15:39
 5/5 xp ali ***** válasza:

Itt a megoldás, kérvényezned kell az OH-nál (NEM az egyetemnél)


13. Kérelemre lehetőség van a hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség felfüggesztésére az alábbi esetekben:

• A kérelmezőnek a hazai munkaviszonnyal való teljesítés időszakában magyarországi hallgatói jogviszonya van, vagy új hallgatói jogviszonyt létesít. A magyarországi felsőoktatási hallgatói jogviszonyt nem szükséges külön igazolni, az Oktatási Hivatal a FIR-ben tárolt adatok alapján ellenőrzi a hallgatói jogviszony fennállásának tényét.

• Tekintettel arra, hogy a felfüggesztés adott képzéshez fűződik, képzésenként önálló kérelmet kell benyújtani, az Oktatási Hivatal a felfüggesztéssel összefüggésben nem követi nyomon, ha a hallgató

új képzést létesít. Azaz amennyiben a hazai munkaviszony fenntartására nyitva álló határidőn belül újabb tanulói/hallgatói jogviszony létesül, és a (volt) magyar állami ösztöndíjas hallgató ezen jogviszony

fennállásának idejére is kéri a munkaviszony-fenntartási kötelezettség felfüggesztését, akkor ismételten kérelemmel kell az Oktatási Hivatalhoz fordulnia.

A hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség felfüggesztése időtartamában fenntartott munkaviszonyt az Oktatási Hivatal nem tudja beszámítani.

Itt a részletes tájékoztató: [link] További kérdéseddel az OH-hoz fordulhatsz

2022. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!