Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendészeti szakközépiskolàban...

Rendészeti szakközépiskolàban milyen szinten oktatjàk a jogot?

Figyelt kérdés
A büntető-ès szabàlysértési jogon kìvűl màs jogàgakat is tanìtanak, hogy van ez?

2022. júl. 6. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért feltételezhetjük, hogy nem sűrítik be a rendészeti szakközépiskolába az 5 éves jogi egyetemet. Ha szó is esik másról, bizonyára csak felületesen. Amúgy, ezt a kérdést felesleges volt kiemelni, ha megnéztél volna egy iskolai tantervet, kiderült volna, hogy kb. mit fognak tanítani. Amit én találtam, ott Jogi alapismeretek I-III. tantárgyak vannak, az I. részben alkotmányos ismeretekről, ALAPismeretekről, állampolgársági és emberi jogokról van szó, a II. részben diplomáciai mentességről van szó, némi közigazgatási ismeretekről, és bejön itt a büntetőjog. A III. részben meg az egyes bűncselekményeket oktatják. Később még a büntetőjog részletezése előfordul más tantárgyak keretein belül. A szabálysértési jog rendészeti alapismereteken belül kerül oktatásra. Bűnügyi alapismeretek belül lesz szó a büntetőeljárásról. Nem tudom, hogy mennyire térnek el ezen a területen a különböző képzések, iskolák, illetve ez sem hatályos már, de ennél mélyebben nem hinném, hogy jogot akarnának oktatni. A rendészetben dolgozóknak nem a szerződéseket kell tudniuk értelmezni, úgyhogy ha szó is esik másról, leginkább csak említés szintjén feltehetőleg, hogy a létezéséről tudjon mindenki. Amiket felsoroltak, azok mind olyan alapismeretek, amikkel egy rendészetben dolgozó embernek szükséges lehet tudnia, de ne aggódj, nem fogod véletlenül a jogot elvégezni a rendészeti szakközépben.
2022. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazàbòl néztem tanterveket, csak arra lennék kìvànci kìvàncsi,hogy pontosan melyik jogszabàlyokat, illetve közjogi szervezetszabàlyozò eszközöket tanìtjàk
2022. júl. 29. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!